Wpis z mikrobloga

Drogie @play_polska . W lutym bieżącego roku zmarł dziadek mojej narzeczonej. Mimo kilkukrotnego zgłoszenia tego zdarzenia w salonach PLAY oraz okazania aktu zgonu, wciąż przychodzą do nas wezwania do zapłaty. Dla dziadka.

Właśnie otrzymaliśmy "Ostateczne wezwanie do zapłaty". Co mamy z nim zrobić? Drogie @play_polska , czy powinniśmy je zanieść na cmentarz?

Czy jest na sali lekarz? Czy uporczywe nękanie ze strony operatora telekomunikacyjnego to sprawa dla UOKiK?
Co więcej, nie znaleźliśmy umowy podpisanej przez dziadka i raczej już nie poda on nam hasła do swojego konta abonenta.

Działania te naruszają nasze dobra osobiste i są podstawą do domagania sie zadośćuczynienia. Ale najpierw DOMAGAMY się interwencji. Nie zapłacimy ani złotówki, i nie będziemy dzwonić na waszą infolinię. Czekamy na kontakt, przeprosiny, oraz ostateczne zamknięcie sprawy.

#oswiadczenie #play #stalker
m.....s - Drogie @playpolska . W lutym bieżącego roku zmarł dziadek mojej narzeczonej...

źródło: comment_r3MbGVFYHoZZqHHFSUVdgHzwhq2gfSmB.jpg

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@wuju84: Listy przychodzą na adres mieszkania po dziadku, w którym obecnie mieszkamy. Listy z wezwaniami do zapłaty i ostrzeżeniem przed wpisaniem do Krajowego Rejestru Długów dla zmarłego dziadka musi odbierać jego wnuczka. Dobra osobite to także prawo do pozostawienia w spokoju i "prawo do kultu po osobie zmarłej", czyli również ochrona dobrego imienia zmarłego.
  • Odpowiedz
Listy z wezwaniami do zapłaty i ostrzeżeniem przed wpisaniem do Krajowego Rejestru Długów dla zmarłego dziadka musi odbierać jego wnuczka.


@maciejmargas: są adresowane na wnuczkę? dlaczego musi je odbierać?

play działa jak kupa w takich kwestiach, powinno być to załatwione od ręki przy pierwszym okazaniu aktu zgonu.
  • Odpowiedz
@wuju84: Bo zawalają nam skrzynkę? Mogą tak przychodzić przez kolejne miesiące i lata. To nie są polecone. Oczywiście możemy nie reagować, a za jakiś czas albo do tych samych drzwi za którymi mieszkał dziadek zapuka komornik, albo Play uzna, że dług za nieużywany telefon powinien odziedziczyć ktoś z rodziny.
  • Odpowiedz
@maciejmargas: Pomijam fakt winy playa że to powinno być rozwiązane od ręki jak wspomniałem w poprzedniej odpowiedzi. No ale z tymi dobrami osobistymi to pojechałeś troszkę :) Jak rozumiem ulotki w skrzynce na listy też naruszają Twoje dobra osobiste i są nękaniem za które pozywasz sklepy?
Rozumiem #!$%@? sytuacją ale

Działania te naruszają nasze dobra osobiste i są podstawą do domagania sie zadośćuczynienia.

jest dość na wyrost.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 109
@maciejmargas:

Play uzna, że dług za nieużywany telefon powinien odziedziczyć ktoś z rodziny


No i słusznie uzna. Kwadrat po dziadku to miło przytulić, ale jego zobowiązań to już nie?
  • Odpowiedz
@maciejmargas: Burdel w papierach to od zawsze w takich dużych firmach obecny, nie raz jak moja matula miała umowę na neo, przychodziły jej do zapłaty 2 Neostrady, albo po rozwiązaniu umowy i oddaniu sprzętu za pokwitowaniem, przychodziły ponaglenia o oddanie sprzętu i potem to wszystko prostuj chodź to nie ty tu zawiniłeś.
  • Odpowiedz
@maciejmargas: zgłaszaj nękanie, tylko mam nadzieje, że masz jakiś dowód tego, że faktycznie byłeś w biurze i okazałeś AZ. Bez tego nie masz nic, to podstawa to zamknięcia konta bez kary.
Pytanie: czy nie jest to rachunek poprzedzający śmierć którego zmarły nie zdążył uregulować? Albo np raty?
  • Odpowiedz
  • 311
@Willy666

No i słusznie uzna. Kwadrat po dziadku to miło przytulić, ale jego zobowiązań to już nie?


Za to, że ktoś od lutego nie płaci, bo nie żyje? Masz ty mózg?
  • Odpowiedz