Wpis z mikrobloga

Z ogromnym zażenowaniem przyglądam się zmasowanej akcji szkalowania Grety Thunberg przez wszelkie prawackie media i "autorytety". Zadaję sobie kilka pytań.
1. Dlaczego skoro to tylko głupia dziewczynka (i do tego brzydka) poświęcacie jej tyle uwagi? Wydawałoby się, że nie warto tracić energii na walkę z tak nieznaczącym przeciwnikiem.
2. Zakładając, że naukowcy jednak się nie mylą a my nie przestaniemy korzystać z paliw kopalnych i rzeczywiście zrobi się cieplej to czy denialiści klimatyczni rozpatrują jakieś dodatkowe skutki tego zdarzenia i to jak wpłyną one na życie ich dzieci i wnuków?
3. Ostatnie lata pokazują, że susze na bliskim wschodzie mogą prowadzić do eskalacji konfliktów, wojen domowych i masowych migracji, które obecnie osiągnęły niewyobrażalną skalę, tj. nachodźcy zalewają Europę. Co jeżeli ta niewyobrażalna skala osiągnie powiedzmy wartość niewyobrażalną do kwadratu? Czy biały biała Europa będzie miała szansę na przetrwanie?
4. Dlaczego wszędzie mówi się o Sorosie, ale o koncernach naftowych dyskredytujących globalne ocieplenie i sponsorujących media prawicowe już nie?
5. Czy miłość do passata B5 TDI jest warta więcej niż dobra przyszłość naszych dzieci?

Zapraszam do dyskusji przyjaciele z obu stron barykady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#klimat #globalneocieplenie #urojeniaprawakoidalne #gretathunberg #co2 #prawactwo #lewactwo #prawackalogika #lewackalogika
  • 15
@Uncy: Jej histeryczne zachowanie wynika z zespołu Aspergera. Skoro jest pionkiem, narzędziem w rękach rodziców to jaki cel realizują rodzice? Czy w tym świecie nie łatwiej i bardziej opłacalne nie byłoby popłynięcie z prądem?
@PyszneBuleczki: Pewnie masz rację, chodzi o medialność, naukowiec by pogadał i przeszłoby koło uszu, a ta dziewczynka faktycznie coś może osiągnąć. @franczi: Czy ja wiem, histeria nie jest raczej jednym z objawów Aspergera u dzieci. Po prostu bardzo emocjonalnie do tego podchodzi - czy robi to sama, czy po prostu ktoś jej powiedział że ma tak robić nie wiem i nie oceniam. No i cóż, nie wszyscy chcą lecieć z
@franczi:

Jej histeryczne zachowanie wynika z zespołu Aspergera.

raczej nie do końca, Asperger się czym innym charakteryzuje. Moim zdaniem bardziej autentyczna jest osoba, która rzeczywiście ma wiedzę i spędziła XX lat badając temat, a nie 15 latka, której emocjonalne przemówienia polegają na obwinianiu wszystkich, że niewystarczająco zrobili. Tak jakby dało się w rok odwrócić wszystkie zmiany klimatyczne.
Mimo że Greta naprawdę mnie irytuje, to nie można jej odmówić siły przebicia i
@franczi:

1. Bo każdy rozumny widzi, że to jest marny pionek PR-owy używany przez jednych bogatych do hejtowania drugich bogatych pod przykrywką ekologii. Nie wmówisz mi, że dziewczynka w tym wieku bawiłaby się w jakieś ekologie, wywiady po świecie itd.

Przypomina mi dziewczynkę z kraju arabskiego co też udawała łzy i sprzedała ckliwą historię, co potem okazało się wymysłem agencji PR.

Ale spoko, dalej wierz jak naiwny, że Greta to żenski
@franczi: nie jestem prawakiem, ale pozwolę sobie odpisać:
1. Ponieważ lewica próbuje ją wykreować na głos młodzieży. A prawda jest taka, że to jakaś zmanipulowana ekooszołomka, urodzona w jednym z najbogatszych krajów (który notabene dorobił się między innymi na produkcji stali, wycince drzew i produkcji aut spalinowych xD), nie mająca pojęcia o złożoności problemu.
2. Naukowcy się nie mylą, jesteśmy świadkami, a całkiem prawdopodobnie powodem globalnego ocieplenia. Nie znam denialistów, więc
@franczi: z mojej perspektywy to wygląda niepoważnie, po prostu. Dziecko czyta co jej ktoś napisał do tego oskarżając, że ktoś jej ukradł dzieciństwo. W jaki sposób? Przez to, że zmusili ją do jeżdżenia po różnych spotkaniach klimatycznych zamiast dać się bawić lalkami?