Wpis z mikrobloga

Z Facebooka: "Burger King wstrzymał na 1 dzień sprzedaż swojego flagowego burgera, tylko po to by McDonald's mógł sprzedać jeszcze więcej BigMaców, z których dochód przeznaczony będzie na wspieranie dzieci z chorobami nowotworowymi."
Wiadomo, że #marketing, ale lubię takie akcję, bo #czujedobrzeczlowiek
Pobierz peanut_whu - Z Facebooka: "Burger King wstrzymał na 1 dzień sprzedaż swojego flagoweg...
źródło: comment_NaopVhIosdUWOtg2ZKetcsFCOjoy4nGN.jpg
  • 38
@TypowyRobert: Greenpeace czy inne wege-organizacje napchały wam do głów jakichś głupot o tym jaki to McDonalds jest zły, a tak na prawdę to jedna z niewielu restauracji gdzie zawsze - w każdym kraju - możesz być pewien że standardy jakości są zachowane i jedzenie jest przygotowywane w higienicznych warunkach. Kalorie i wartości odżywcze są podane dla każdego produktu, w przeciwieństwie do większości restauracji. Do tego jest tanio i stosunkowo smacznie, ale
Na bank ludzie którzy mieli ochotę na whoopera wyjdą z knajpy i pójdą na big maca. Wiadomo że wezmą coś innego na miejscu. Nie lepiej dać w tym dniu cześć zysków ze sprzedaży whoopera na ten sam cel?


@sznajder: nie, właśnie z tego powodu o którym mówisz. makdonald zapłaci sporo kasy za sprawianie dobrego wrażenia, burgerking skorzysta z tego dobrego wrażenia za darmo. Świetne rozwiązanie problemu "jak nie wspierając akcji charytatywnej
@niko444: A to ciekawe, bo w szczecinie lepszego dowozu nie bylo mi dane zaznac. Dowoza w 15 minut z zegarkiem w reku, wszystko cieple i swieze :) Zre to gowno przez takie praktyki co pare dni
@zefj: no to u nas lipa, KFC ma doskonaly dowoz raz od zamowienia do mnie do domu w 4minuty dowiezli, a do BK nawet jakbym sam podjechal to mam daleko ;/ moze sie ogarna i zainwestuja w wieksza liczbe lokalizacji bo szkoda
@sznajder:

Na bank ludzie którzy mieli ochotę na whoopera wyjdą z knajpy i pójdą na big maca. Wiadomo że wezmą coś innego na miejscu. Nie lepiej dać w tym dniu cześć zysków ze sprzedaży whoopera na ten sam cel?

Myślę, że jak zobaczą przyczynę to do tego może nawet dojść, niemniej lepiej by było jakby sami przekazali kasę.
@peanut_whu: żyjemy w czasach #!$%@? marketingu, gdzie ogromne korporacje za wszelką cenę starają się ukazać swoją "ludzką" twarz. A jest to nic innego niż manipulacja społeczna i najbardziej #!$%@? forma marketingu.