Wpis z mikrobloga

@blizejprzegrywu:
są różne sposoby liczenia jak szybko jakie kraje powinny redukować emisje ale żaden nie uwzględnia emisji danego kraju łącznie tylko per capita. Jeszce dochodzą emisje wyemitowane w przeszłości - Europa kumulatywnie wyemitowała dużo więcej niż Indie czy Chiny.

Ale przecież tobie nie chodzi o najlepszy sposób wyznaczania celów redukcji tylko o przerzucenie z siebie odpowiedzialności. Co, uprawiane przez każdego, ma doprowadzić do bezczynności.
@StefanEm:
Jest to uzasadnione oczywiście tym, że kraje rozwijające się, które przez stulecia emisji innych państw, nie wykorzystywały paliw kopalnych i nie korzystały z tego wzrostu. Teraz, kiedy zaczęły z nich korzystać oczekuje się od nich ponoszenie takich samych kosztów transformacji jak państwa, które emitowały od setek lat i dzięki temu mają zasoby do transformacji i amortyzacji jej kosztów.

Aż się z ciekawości spytam: względem którego roku twoim zdaniem powinien być
"Urocza" jest ta wściekłość prawicy na niepełnoletnią dziewczynę:


@adam2a: @KnightNostalgia: Bo to co ta dziewczyna pierdzieli to jest po prostu śmieszne.

Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoim pustosłowiem. Jak śmieliście! Młodzi ludzie zaczynają rozumieć waszą zdradę i nie pozwolimy wam od tego uciec.


Kto jej co ukradł? Wszyscy łącznie z "młodymi ludźmi" korzystają z pracy fabryk które zanieczyszczają środowisko. Codziennie chętnie kupują towary "Made in China". Nie słyszałem żeby
@Morf:

Transformację można było zacząć dużo wcześniej. Politycy, decydenci, właściciele i lobbyści firm z branży paliw kopalnych opóźniali ową, mimo wiedzy o wadze problemu. Thunberg zauważa to i dlatego zaczęła swój strajk szkolny. Dziś wykorzystuje swój głos w mediach by walczyć z ignorowaniem problemu. A Ty smęcisz, że jej rodzice mieli porsche (które za jej namową sprzedali.)

Aktywiści klimatyczni nie mają z rozwojem technologii nic wspólnego

W najbliższej perspektywie konieczna jest
Politycy, decydenci, właściciele i lobbyści firm z branży paliw kopalnych opóźniali ową, mimo wiedzy o wadze problemu.


Trzeba być skrajnym ignorantem żeby twierdzić że 10-20 lat temu NIKT NIE WIEDZIAŁ że spalanie paliw kopalnych jest złe i to wina korporacji. Wszyscy wiedzieli ale ignorowali problem sobie żyli wygodnie i np kupowali porsche mimo tego. Jak ktoś chciał dbać o środowisko naturalne mógł to robić dekadę temu tak samo jak dziś. No ale
@Morf:

Trzeba być skrajnym ignorantem żeby twierdzić że 10-20 lat temu NIKT NIE WIEDZIAŁ

ok, ale to w związku z czym?

No ale widzimy że to jakoś nagle dzisiaj wszyscy przeżywają duchowe odrodzenie.

a ty narzekasz na osobę nawołującą do działania. Coś niespójne komunikaty wysyłasz

gówno zrobisz z własnym życiem

ciekawe

Agaton Koziński

sensowny

lol

No odkrył, że wzrost świadomości klimatycznej wiąże się z większym poparciem dla partii nawołujących do poważnego
@KnightNostalgia:

Jest to uzasadnione oczywiście tym, że kraje rozwijające się, które przez stulecia emisji innych państw, nie wykorzystywały paliw kopalnych i nie korzystały z tego wzrostu. Teraz, kiedy zaczęły z nich korzystać oczekuje się od nich ponoszenie takich samych kosztów


Czyli jeśli dotąd nie używałem plastiku, nie jeździłem suvem, wszystkie śmieci odkładem na kompst bo byłem biedny i na nic mnie nie było stać, to teraz mogę palić w piecu plastikowymi
@KnightNostalgia: To nieprawda. Mamy szerokopojeta globalizacje i ustalenie globalnych wartości progowych nawet per capita jest możliwe. Pakt obejmujący każde państwo bez wyjątku zamyka temat. W tym momencie kończymy z przerzucaniem winy i "bezczynnością".
Argument o kumulatywnej emisji jest poniżej krytyki i tego nawet nie będę komentował.
Pakt obejmujący każde państwo bez wyjątku zamyka temat. W tym momencie kończymy z przerzucaniem winy i "bezczynnością".


@Diwejd: takiego nie ma. Nawet gdyby paris agreeement był uniwersalnie przyjęty (usa się wycofuje) wypełnianie zobowiązań wciąż jest dobrowolne.

Argument o kumulatywnej emisji jest poniżej krytyki i tego nawet nie będę komentował.

to dobrze, nie miałbym ochoty tego czytać

łap:
https://en.wikipedia.org/wiki/Emissions_budget#National_emissions_budget
https://www.nature.com/immersive/d41586-019-02711-4/index.html
KnightNostalgia - > Pakt obejmujący każde państwo bez wyjątku zamyka temat. W tym mom...

źródło: comment_hSwcoyzWwRtxPVQhCeEBOMDoSEYohoJ8.jpg

Pobierz