Wpis z mikrobloga

Dziś to już jebłem i nie wstanę.

Z powodu ostatniego incydentu paliwowego, ceny hurtowe paliwa wzrosły. Jednak PiS zabronił Orlenowi podnoszenia cen detalicznych na stacjach aż do wyborów. Jaki tego skutek ?

Cena hurtowa > cena detaliczna na stacjach.

Teraz sprawa najśmieszniejsza. Moja firma, jak i większość przewoźników z naszego regionu już to zauważyła. Przez najbliższe dwa tygodnie zamiast zamawiać paliwo hurtowo pojedziemy tankować na orlenach. Dla nas to jeszcze 2 tygodnie bez podwyżek, ale dla skarbu Państwa wielomilionowe (jak nie miliardowe) straty.

Dokładne kalkulacje pozostawię Wam ale dla informacji podam kilka danych
Firma transportowa posiadająca około 40 ciągników siodłowych z naczepami zużywa tygodniowo ok 32000 litrów oleju napędowego.
Obecna cena ekodiesel na hurcie 4,17zł netto (5,13zł brutto). Obecna cena na słupku przy najbliższym dla mnie Orlenie 4,85zł brutto.
Różnica 28gr na litrze co przy 32000 litrach daję niecałe 9000zł straty dla skarbu państwa.
To tylko jedna mała firma, w jednym tygodniu. Oczywiście w tych podstawowych wyliczeniach pominąłem kompletnie koszty przewozu paliwa do stacji, obługi klienta, marży itp itd.

PiS jak zwykle w formie przed wyborami. Najpierw wygrajmy,a potem się zobaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpisu #bekazprawakow #polityka #transport #polska i nie wiem jakie jeszcze taki tu pasują ;x
  • 30
@Ricdarico

Wam to wszystko w życiu przeszkadza jak cena nie spada źle hurrsdurr jak nie wzrasta też źle.

Średnia cena za litr ON w Warszawie dziś już w okolicy 5.10zl jeżeli tankujesz na jakimś Auchan to cenę masz niższa


Cena ropy spada
@Ricdarico To nadal ten kryzys z 2008 czy kolejny? Bo o kryzysie gospodarczym płaczą co roku a jakoś go nie widzę, ani w Polsce ani na kontraktach w Zachodniej Europie. Nawet w Rosji interes kwitnie jak nigdy dotąd. Taki kryzys może trwać wiecznie.
@Ricdarico Kryzys się zaczął kiedy? Objaw kryzysu jest to, ze mam wykupione 43 z 50 lokali w budynku którego budowa na ruszyć dopiero w 2022roku, a poprzednie 3 budynki wyprzedane w w 100%, choć firma kończy dopiero pierwszy budynek w swojej historii. Hmm, a może kryzysem jest to, że ludzi dużo umiera i jeden piec kremacyjny to za mało bo ludzie wala drzwiami i oknami do tego stopnia że zakład działa 24/7.
@DawajDawaj: W transporcie jedynym problemem jest brak kierowców ? I tu już widać, że gówno z Ciebie, a nie przedsiębiorca. Kryzys pierwszy objawia się w transporcie, i już jest widoczny również w PL. Spadek rejestracji nowych ciągników siodłowych w tym roku do końca sierpnia (w porównaniu z zeszłym rokiem) to 32,5%. Warto dodać, że spadek jest jeszcze zaniżony ponieważ wiele firm zignorowało zeszłoroczne objawy początku kryzysu i pozamawiało zestawy na obecny
Objaw kryzysu jest to, ze mam wykupione 43 z 50 lokali w budynku którego budowa na ruszyć dopiero w 2022roku, a poprzednie 3 budynki wyprzedane w w 100%, choć firma kończy dopiero pierwszy budynek w swojej historii.


@DawajDawaj: a te mieszkania to może te co Morawiecki obiecał ? Te które miały powstać w rok ? Może Ci je prezes wykupił i dlatego tak się boisz odstawienia od koryta ? ( ͡
Jednak PiS zabronił Orlenowi podnoszenia cen detalicznych na stacjach aż do wyborów. Jaki tego skutek ?


@Ricdarico: Z drugiej strony - na WSZYSTKICH stacjach masz tak niskie ceny. Na Lotosach, Circle K, BP, na marketowych jeszcze niżej. Wszędzie PiS zabronił podnosić ceny? No i sytuacja, gdzie cena hurtowa jest wyższa niż na stacjach to nie pierwszy przypadek. Uwzględnij jeszcze to, że cena SPOT to bez żadnych rabatów dla stacji, a te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ricdarico: wlasnie od kilku dni chcialem o tym pisac I pytac czy tylko ja zauwazylem,ze kazdy orlen ktory mijam ma 4.99 za benzyne I olej,co juz jest nieco dziwne.