Wpis z mikrobloga

Mirki, czy macie do polecenia jakiś fajny sub-1000zł fotel do siedzenia przed komputerem, dla kogoś kto ma ~190cm i 95kg wagi?
Jakiś geniusz wymyślił, że fotele komputerowe powinny wyglądać jak kubełki samochodowe. Co ma sens, bo jak dobrze wiemy, kubełki są robione po to aby w samochodach rajdowych siedziało się wygodnie... A nie, czekaj. Zupełnie nie.

Myślałem o #ikea #markus lub tym nowym JÄRVFJÄLLET - nie wyglądają tak bardzo G4M33R jak większość kubłów i przynajmniej Ikea to nie firma krzak... ale ogólnie to nie jestem ich fotelami zachwycony. Ale fakt - kupowałem zawsze te tanie.

#pcmasterrace #komputery #fotel #fotelbiurowy
  • 8
@quarien: Ja miałem Markusa (skóra sparciała), mam JÄRVFJÄLLET i o ile jest lepszy i szczerze polecałem, to w tej chwili zaczynam mieć wątpliwości bo właśnie zaczął skrzypieć >_<, no ale ja trochu większa waga i czasem różne akrobacje na nim robię :P
@quarien: a ja Ci polecam (domyślam się, że nie chcesz tego usłyszeć) dołożyć drugiego tysiaka i kupić używanego Herman Miller Aeron (rozmiar B). Jak na tym siądziesz to nie będziesz już nigdy chciał siedzieć na niczym innym. Zajmuję się produkcją muzyki i spędzam 8-12h dziennie w tym fotelu, przerabialem Marcusy i inne wynalazki i tego się w ogóle nie da porównać. Tu chodzi o zdrowie więc bym na tym nie oszczędzał.
@b4rt3k: dokładnie. Jak jest w dobrym stanie to nic się nie dzieje. Jedyne na co zwracać uwagę to siatka na siedzisku i jej wiek/stan. Ew. jej wymiana na oryginal nowke to ok 750 zl z wysylka z GB. Ale to i tak taniej niz kupowac nowy za 6-8k na gwarancji ;D

Ja właśnie jestem na etapie robienia drugiego studia w mieszkaniu i się powoli rozglądam za Aeronem, bo po 2,5 roku