Wpis z mikrobloga

Cześć! Ile może trwać usunięcie jakiegoś elementu z wizualizacji mieszkania? Dostaliśmy wizualizacje salonu od naszej architekt no i mieliśmy uwagi w tym usunięcie dywaników, zmiana stolików kawowych i koloru jednej ściany to zadzwoniła do nas z opierdzielem ze jej to zajmie 6-8h bo musi całe od nowa robić i ze ona tego nie będzie poprawiać. Jest to możliwe? Ja się na projektowaniu nie znam, ale myślałem ze to jest kwestia zaznaczenia elementu w programie i jego usunięcie lub zmiana koloru. A ona ze całe struktury od nowa i to jest jak robienie na nowo projektu. Ona jakaś dziwna czy to ja dziwny uważając ze skoro projekt mi się nie podoba a za niego płace to chciałbym móc go poprawić? ¯_(ツ)_/¯ #architektura #projektowanie #wnetrza #mieszkanie
  • 14
@kot_mirek: może renderowanie trwa dobre kilka godzin, w sumie nie wiem ile to trwa w tej branży ale np. u mnie do renderowania modeli nowych produktów to potrzeba pół dnia by mieć obraz w wysokiej rozdzielczości
@kot_mirek kwestia tego na ile poprawek i na jakim etapie się umówiliście. Zwykle w cenie są 1-2 poprawki koncepcji przed jej zatwierdzeniem i wykonaniem dokumentacji. Po zatwierdzeniu jeśli chcesz kolejne zmiany to musisz dopłacić. Owszem, zmiana wizualizacji to jest parę klikniec, które trwają max godzinę, a kolejna godzina to czas potrzebny na wyrenderowanie nowych wizualizacji. Zdecydowanie babka przesadza, być może już sobie zrobiła tę dokumentację do tego i się boi, że będzie
@kjut_dziewczynka @stefan_pmp @KatpissNeverclean po weekendzie rozwiązuje z nią umowę bo sory, ale nie widzę współpracy z kimś kto tak reaguje na jakakolwiek krytykę. Po prostu tez mi się wydało dziwne ze mówi o 6-8h pracy. Brzmi to za dużo. Z reszta ona raczej po najniższej linii oporu, od niechcenia ten projekt robi. Np. powiedzieliśmy jej ze nam się podoba jakaś lampa to dała ja do każdego pokoju xD całe mieszkanie w tych
@kot_mirek: moje pierwsze skojarzenie było że może wysyłała wam wszystkie wizki w mniejszej rozdzielczości do zaakceptowania wszystkiego przed finalnym renderem do prezentacji, zaakceptowaliście wiec zrobila fotoreal w hd a wy zmieniacie zaakceptowane przez siebie rzeczy, ale tak prawde mówiąc to macie do tego prawo sobie zmieniać przecież ile chcecie to wasz dom a takie zmiany powinny byc uwzglednione w umowie i jesli ona to odbiera jako prace od nowa to sie
@kot_mirek: Z ciekawości - jak wyglądają ceny za taki projekt wnętrz z takimi fochami?
A lampy na renderach niezwiązane z punktami świetlnymi to jakiś żart (°°