Wpis z mikrobloga

Mirki, przypadkowo trafiła mi się oferta sprzedaży akcji firmy Studio Panika na Beesfund.
Koszt jednej akcji to 0,2 zł czyli to będą akcje groszowe. Byłby to mój pierwszy kontakt z giełdą i akcjami, więc powiedzcie mi czy mam rację czy nie:
Jeśli kupię 1250 akcji po 0,2 zł każda to wydam 250 zł.
Akcji w ofercie jest 10 024 412.
Przez pierwsze 3 lata dywidendy brak - zyski będą reinwestowane. W 2023 roku spółka szacuje zysk roczny w wysokości 4,5 mln zł.
I teraz, dywidenda na 1 akcje to byłoby 4,5 mln zł / 10 024 412 akcji = 0,45 zł na akcje?
Wychodzi, że za swoje 1250 akcji powinienem wtedy dostać 562,5 zł jeśli by mieli taki zysk?
I np. w roku 2024 załóżmy że zysk byłby 3,8 mln zł, to wtedy za 1250 akcji dywidenda wyniosłaby 3,8 mln/10024412=473 zł?
#beesfund #akcje #gielda
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz_Lubikwasa: to czy jest jakakolwiek dywidenda ustala WZA. spółka nie ma wcale przymusu płacenie dywidendy.
Jeśli spółka będzie notowana na GPW, to możesz normalnie akcjami handlować za pośrednictwem dowolnego biura maklerskiego. Jeśli nie będzie, to nie wiem, nie znam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: zapytaj się ich jeszcze o rozliczenia finansowe za poprzednie lata, generalnie jak za 4 lat przy spelnienieniu tych ichniejszych planow będziesz miał 0,01zl (bez inflacji) co kwartał to bedzie dobrze, ale oczywiscie to takie moje wrozenie z fusow. Na pewno Twoje obliczenia są nietrafione, moim zdaniem.
  • Odpowiedz
Mirki, przypadkowo trafiła mi się oferta sprzedaży akcji firmy Studio Panika na Beesfund.


@Janusz_Lubikwasa: Przypadkowo to każdy może z tej oferty zakupu akcji skorzystać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj - https://studiopanika.beesfund.com/

A co do pytań, to widać że jesteś początkującym inwestorem, więc wiedz że inwestowanie w start-upy wiąże się z większym ryzykiem zainwestowanej kwoty niż na GPW. Żebyś potem nie płakał nam tu na wykopie jak interes
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: Tak na szybko, bo nawet tego nie czytałem, zwróć uwagę że nie podają wyników za ubiegłe lata, spółka powstała w Czerwcu 2019 r. Poza tymi 15% które oferują (chociaż powinno być raczej oferuje bo w ta spółka to własność jednej osoby) wszystkie akcje skupione są w ręku jednej osoby, a więc praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie żeby w przyszłości wyemitować kolejne akcje, tak że ewentualna dywidenda ulegnie dalszemu
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa:

Spółka w latach 2015-16 poniosła stratę w wysokości 100 tys. zł. Natomiast w 2017 r. przychody wyniosły 468 tys. zł, a dochód (spółka tak właśnie określa wynik) 99 tys. W 2018 r. dochód był dwa razy wyższy, a przychody przekroczyły 515 tys. zł. Do końca lipca 2019 r. przychody to około 0,5 mln zł.

W 2019 r. spółka prognozuje prawie 1 mln zł przychodu.


Już w I półroczu tego roku osiągnęliśmy przychód taki, jak w całym roku ubiegłym. Wszystko więc wskazuje na to, że 2019 r. zamkniemy przychodem o 100 proc. wyższym rok do roku. Warto odnotować, że utrzymujemy rentowność przekraczającą
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: I jak xD? Zainwestowałeś w to xD bo ja tak 250 zł, po pół roku mi zaświtało, że jakieś gadżety filmowe miały być a ja tam adresu nie podałem, wszedłem podać i znowu zapomniałem o tej inwestycji. Dziś się zdziwiłem, bo dostałem kubek, kartkę i długopisy strzykawki xD jutro poczytam o co z tym chodzi, bo zupełnie nie ogarniam w co włożyłem hajs
  • Odpowiedz