Wpis z mikrobloga

Moi mili,
Otóż jestem html'owskim świeżakiem i jak to bywa na początku napotykam wiele przeszkód na mojej drodze.
Chciałem przesunąć mój obrazek (![]()) w prawo o 5%. Pozycję header oznaczyłem jako relative natomiast img jako absolute. Po przesunięciu obrazka w prawo automatycznie powiększa mi on okno przeglądarki. Co muszę zrobić aby przesunąć obrazek aby nie był poprostu widoczny (był poza oknem przeglądarki)?

#html #css #frontend #beginner
Lord_Sarlac - Moi mili, 
Otóż jestem html'owskim świeżakiem i jak to bywa na początk...

źródło: comment_65FKwHvKHjUrAZmyRoxa5T5a067E74rf.jpg

Pobierz
  • 12
@Lord_Sarlac: Overflow w tym przypadku rozwiąże problem, ale tylko pozornie. Zdecydowanie nie należy pozbywać się zbędnej części zdjęcia poprzez przesunięcie go za widoczny obszar. W podanym przykładzie znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby wcześniejsze przycięcie obrazu do właściwych rozmiarów.
@Lord_Sarlac: Konsekwencje są takie, że waga zdjęcia jest większa, co zupełnie nie jest potrzebne. Overflow sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebujemy ukryć coś w niewidocznym obszarze, co później jednak w jakiś sposób chcemy pokazać użytkownikowi. Łatwiej też zadbać o responsywność zdjęcia, gdy nie musimy się martwić, że coś musi być widoczne, a coś nie może.