Wpis z mikrobloga

@Optio_: Tak, rozpaliłem niewielkie ognisko, na jakieś trzy godziny, żeby był przyjemniejszy klimat i żeby się rozgrzać przed położeniem spać.
Jeśli dobierze się odpowiednio miejsce, to szansa na napatoczenie się kogokolwiek jest minimalna - z ok 100m już nie widać żadnego ognia. Przez wiele lat spania w terenie dosłownie tylko ze 2 razy wlazł nam do obozu myśliwy i czasem gdzieś w oddali nadgorliwy grzybiarz się pojawi w sezonie.
@Afrati Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem Underquilt do hamaka. Myślę, że w tym przypadku połączenie materaca izolowanego wraz z underquiltem oraz ciepłym śpiworem będzie genialnym połączeniem na nocne chłodne noclegi.
@PapaStajl: Jeśli dobierzesz odpowiedniej ciepłości podpinkę, to już izolowany materac nie będzie potrzebny. Ja swojego Klymita używam w czasie noclegów na glebie, ale z czystej ciekawości sprawdzam już od kilku nocek jak radzi sobie w hamaku. R-Value to 5, więc powinien wystarczyć nawet na solidne mrozy, ale to chcę sprawdzić sam, zanim będę polecał z czystym sercem ;)