Wpis z mikrobloga

Mam mały problem: wynająłem niedawno nowe mieszkanie (instalacja CO nigdy nie uruchamiana do tej pory), no i w związku z ochłodzeniem chciałbym w końcu uruchomić #ogrzewanie Wszystkie kaloryfery odpowietrzyłem, ale nadal są zimne... Co jeszcze muszę zrobić? Dobić wody do CO? Ile i jak? Na zdjęciu zawory, do których mam dostęp. Help, bo nie chcę marznąć przez weekend :)

#ogrzewanie #remontujzwykopem #majsterkowanie
Endr3w - Mam mały problem: wynająłem niedawno nowe mieszkanie (instalacja CO nigdy ni...

źródło: comment_FPwaHoL4NEIgB0jOMha2Zo7bfM42PdtX.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@albertbranka: @darek-jg: cóż, poustawiałem wszystko jak napisaliście, ogólnie wydaje mi się jakby bardzo powoli nabierały temperatury. Jak nie ruszy to będę wzywał fachurę jakiegoś, dzięki za pomoc :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Endr3w źródło ciepła masz zapewne węzeł cieplny albo centralna kotłownię. Takie układy działają na jakiejś krzywej grzewczej. (Temp. na grzejniki uzależniona od temp. zewnętrznej). Możliwe że parametr na zasileniu masz za niski i dlatego nie cały grzejnik jest ciepły. Zadzwoń do zarządcy budynku i zapytaj czy zrobili rozruch instalacji :) hydraulicznie jak porobiles przy zaworach jak mircy wyżej pisali powinno być ok.
  • Odpowiedz
otwórz te zamknięte zawory (dźwignie mają być wzdłuż rury)


@darek-jg: No k---a bardzo dobra rada. Jak sąsiad zakręcił bo coś robi z instalacją i mu odkręci to na pewno będzie mu wdzięczny.
  • Odpowiedz
@Endr3w: Tak jak pisze @groniu współczesne, nowe instalacje mają automatykę pogodową i piec grzeje w zależności od temperatury zewnętrznej. Jak na zewnątrz jest tak jak obecnie kilkanaście stopni to grzać nie będzie.
  • Odpowiedz