Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlulek: kozacko wyglada, ale patrzac na inne foty z twojego linku, mogli pociagnac to do samego chodnika i zrobic jakos drzwi, bo tak uciete do 1go pietra wyglada srednio
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: nie wszystko musi do siebie pasować. Jak powiedział kiedyś Bjarke Ingels z BIG, gdyby wszystko miało do siebie pasować, dalej budowalibyśmy secesyjne kamienice.
Wybitnie nie jest, ale uważam, że jest jak najbardziej w porządku. Nawiązuje do historycznej zabudowy, a jednocześnie nie udaje niczego, czym nie jest.
  • Odpowiedz
@lesny-demon: Rozumiem ale dałoby radę to zrobić bardziej stonowane, a nie tak, że przykuwa wzrok od razu. Nie wiem nie dałoby rady w coś takiego pójść? https://www.google.com/maps/@46.0497218,14.5065493,3a,83.1y,248.44h,128.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sq49cB9nJKMr0K9St0nIySA!2e0!7i13312!8i6656
Ja rouzmiem, że teraz nie jest gotyk czy barok, ale to jest 300 metrów od rynku. I tak już mamy potworki w okolicy. Za 15 lat będzie wyglądało to jak Solpol. (chociaż w sumie nie, nie da się, żeby coś wyglądało gorzej niż
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Taka jest teraz moda. Prywatni inwestorzy chcą, żeby ich budynki wyglądały nowocześnie, żeby przyciągnąć nowobogackich. Zwróć też uwagę na to, że kalenice w podanym przez Ciebie przykładzie są usytuowane wzdłuż zabudowy, a nie prostopadle do niej, stąd też zupełnie inna bryła budynku. Taka ażurowa elewacja pozwala też zmniejszyć nacisk na utrzymanie wielkości i rytmu okien w podobieństwie do sąsiadujących budynków, dzięki czemu lokale są jaśniejsze i przestronniejsze. :)
Porównanie
  • Odpowiedz
@lesny-demon: Czemu nietrafione? Solpol jet brzydki dla 90 % mieszkańców, a cały czas slyszę, że ma to być zabytek. Niektóre symbole warto zburzyć szczególnie jak nic w nich się nie dzieje i kompletnie zabierają przestrzeń. Jakbyt tam jescze chociaż było coś ciekawego, a tylko straszy.
No właśnie moda. Za niedługo znowu moda się zmieni i dodamy kolejną przebudowaną kamienicę już w innym stylu i zrobimy z ulicy blisko rynku barachło.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Właśnie dlatego, że Solpol jest symbolem (przy czym wcale nie twierdzę, że jest ładny), a modernizacja paskudnej powojennej plomby żadnym symbolem nie jest, pełno takich w całej polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Secesyjne kamienice też kiedyś były modne, tak samo jak zabudowa modernistyczna. Gwarantuję, że wtedy też byli tacy jak Ty. Hurrr durr jak to tak bez rzygaczy i ornamentów wykonywanych miesiącami przez rzeźbiarzy, teraz
  • Odpowiedz
@lesny-demon: Sopol jest symbolem tragedii jaką były pomysły tego architekta. Jest kamienica zrobiona na Wybrzeżu Wyśpiańskiego niech tamta zostanie zachowana, a to szkaradztwo wresczcie niech zburzą bo tylko straszy i zabiera teren.
Plomba niestety była ale to nie znaczy, że nie trzeba było iść z nią aż tak modernistycznie. Mówię jak dla mnie są miejsca jak np. rynek miasta gdzie zachowajmy to co jeszcze mamy, a nie przerabiajmy to bo
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:

Plomba niestety była ale to nie znaczy, że nie trzeba było iść z nią aż tak modernistycznie

To nie jest modernizm, tak tylko mówię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówię jak dla mnie są miejsca jak np. rynek miasta gdzie zachowajmy to co jeszcze mamy,
  • Odpowiedz
@lesny-demon: Wiesz o co mi chodziło dokłądnie ;)
Tak jak piszesz - zwraca uwagę. Dla mnie powinno być bardziej stonowane i tyle. Cała uwaga wlaśnie skupi się na tym budynku. Inwestowanie z centrum wiąże się z pewnymi problemami, ale masz też zyski bozyskujessz idealny dojazd i "prestiżowe" otoczenie. Jasne nie mówię, żebyśmy dalej budowali tylko kamienice ale skoro już coś stoi to spróbujmy to zrobić lepiej to wszystko.
  • Odpowiedz
@lesny-demon: I jeszcze jedna sprawa. Mnie być może w tym wszystkim po prostu już razi to co się stało na rogu Ruskiej z Kazimierza Wielkiego czy "niesamowity" budynek Hiltona oraz jakże piękny nie pasujący do niczego i za wysoki względem okolicy Silver Tower. O białym duchu koło Katedry nie wspominam. A zdaniem wszystkich "znafców" te budynki są zajebiste i pasują do wszystkiego.
  • Odpowiedz