Wpis z mikrobloga

@Darth_Gohan:

Przecież to kompletnie nie pasuje do niczego co jest w okolicy

koncepcja bardzo zbliżona do filharmonii w Szczecinie, która na pierwszy rzut oka wygląda jak niepasujący żart, jednak projekt zebrał całą masę komplementów i branżowych nagród. Nie bez przyczyny.

Tak samo tutaj, rozumiem czemu ten efekt może się nie podobać. Rozumiem, co może
  • Odpowiedz
@adamczo: Super to już wiem czemu te budynki dostaną nagrody. Są tak brzydkie że dostaja nagrody że ktoś się odważył je zrobić.
Nie pasuje do centralnej przestrzeni miejskiej? A co ma pasować? 80 procent miasta bylo rozwalone więc fajnie jakby chcoiaz te parę fragmentów gdzie coś jest jednolite pozostało.
Czemu ma się interesować przy przebudowie? Bo jest robiona w obszarze przez niego chronionym. Podobno centrum ma być jednolite ale jak
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan:

Są tak brzydkie że dostaja nagrody że ktoś się odważył je zrobić

Niekoniecznie taką interpretację miałem na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale może jest w tym ziarno prawdy?

Podobno centrum ma być jednolite

Jednolite niekoniecznie oznacza, że ma być do siebie podobne w wyglądzie i kształcie, do tego w jednym stylu. Jednolite może być też w znaczeniu zachowania charakteru przestrzeni. Szczególnie, że de facto
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Tu już wchodzimy która szkoła jest lepsza, paryska czy londyńska. Tzn, czy robimy miasto od linijki jak Haussmann w XIX wiecznym Paryżu, wszystkie kamienice mają tą samą wysokośc, kolor, podziały elewacji itp. itd, różnią się tylko detalami. Czy pozwalamy na (wiadomo że zawsze trochę kontrolowany) samoistny rozwój miasta, gdzie obok średniowiecznego kościoła mamy XIX wieczną secesję, modernizm z początku XX wieku i XXI-wieczny szklany biurowiec. Tak rozwija się Londyn
  • Odpowiedz
@mlulek: Spoko ja to rozumiem. Ale jeszcze raz - tutaj po prostu to dla mnie zaburza kompletnie charakter ulicy. A co do pomysłów Berga - facet miał je niezle.
Nie wiem czy by wychlostali. Biały budynek archidiecezji jakoś stoi.
  • Odpowiedz