Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 215)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film trochę starszy niż era kaset, ale właśnie dopiero na video często oglądany.
Perełka kina grozy, stylowy i klimatyczny horror...

"Pociąg grozy" ( "Horror Ekspress", 1972)

W rolach głównych Christopher Lee, Peter Cushing i Telly Savalas...

**W 1906 roku profesor Alexander Santon odkrywa w chińskich górach, zamrożoną istotę będącą wg niego jednym z naszych odległych przodków. Znalezisko zostaje umieszczone w specjalnie zabezpieczonej skrzyni i przetransportowane do Szanghaju, a następnie załadowane do rosyjskiego pociągu Kolei Transsyberyjskiej, którym wraz z profesorem dotrze do Europy.

Wkrótce w pociągu następuje seria morderstw - jako pierwszy ginie bagażowy. Ofiary łączy jedno - całkowicie białe oczy i - jak wkrótce potem wykaże prowizoryczna sekcja zwłok jednej z nich - pełne "zgąbczenie" mózgu. To ofiary istoty, która ożyła i grasuje w pociągu.

Do walki z nią przystępuje carski oddział ochrony, ale bestia ma zdolności, które nie pozwalają ją łatwo pokonać. Profesor wtedy zaczyna się domyśleć czym jest to "coś"...

Pociąg pełen pasażerów - od arystokratów po zwykłych ludzi-zamienia się teraz w krwawe pole bitwy z istotą o świecących czerwono oczach...**


Flim bardzo klimatyczny, głównie dzięki klaustrofobicznej atmosferze pociągu, stylowi jak z historii o Sherlocku Holmesie i świetnej obsadzie.

Ktoś fajnie skomentował ten film...

"Film urywa gumę od majtek. Następny taki oglądam nago..."

( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zwiastun. Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Pociąg+grozy-1972-112860).

Film do obejrzenia on-line na cda.
Lektor. [⇨LINK⇦]
Napisy. [→LINK←]
Poprzedni wpis ⇨ horror "Pogrzebany żywcem".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #horror #pociag #klasyka
#filmnawieczor #ogladajzwykopem
#gimbynieznajo

Montago - (Wpis nr. 215)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film trochę s...

źródło: comment_hwzS4iKStL2KJi0eXQwSNBKW4vJVbXvb.jpg

Pobierz
  • 17
@sejsmita:
Takie świecące oczy często w dawniejszych filmach robiły "atmosferę"...
A tak szczerze, to do dzisiaj takie sceny fajnie się ogląda ;)

@Papilon:
Niestety takie filmy to kino w dużej mierze dla koneserów, dla widzów doceniających bardziej klimat niż "akcje" i efekty. Więc jednak nie dla wszystkich...
A "Podziemny krąg" to jednak - tak jak piszesz - każdy oglądał, bez względu na preferencje filmowe.
@mitchumi:
Myślałem jeszcze o wielu filmach z lat 70-tych, tylko nie wiem czy pasują do mojej "Ery VHS ", bo niektóre były chyba nagrywane z zagranicznych TV, na pirackich kasetach i nie trafiły do wypożyczalni.
Nie chcę robić drugiego swojego tagu specjalnie dla filmów z lat 70-tych, i przez to wstrzymuję się z ich prezentacją. Choć skoro krążyły kiedyś na video, to może jednak je tu wrzucać?
@mitchumi:
No właśnie tak kombinuje, że nieważne z "czego" się oglądało, a "kiedy".
Czy to było w polskiej TV, czy gdzieś nagrywane, czy nawet w kinie - ważne że filmy oglądano w "erze kaset" - czyli w latach 80/90 - a czasami to były nawet filmy z końca 60-tych, a dużo właśnie z 70-tych.
Czyli będę normalnie do cyklu wrzucał te 70-tki ;)
@Montago: Bałem się wtedy. Ale na dzień dzisiejszy najbardziej bawi mnie moment, jak koleżka ze statku od Franka Drebina podszedł do takiego stereotypowego robota (tego co robił whisky) i zapytał (będąc świadomym obywatelem galaktyki wiedział, że życie przyjmuje najróżniejsze formy) "przepraszam, czy nie jest pan przypadkiem robotem" :D:D Polityczna poprawność w skali kosmosu ;)
@Montago: ja mam tak, że jak jakiś film/książka/serial mnie interesuje, to jestem zapadnięty w tym po uszy. Mój brat pyta mnie o to samo, jak ja to robię. Samo się robi - dla pocieszenia dodam, że nie poznaję ludzkich ryjów na ulicy oraz prawie nigdy nie pamiętam imion bohaterów filmów książek itp :)
@mitchumi:

Ja nawet jak też w coś "wsiąknę", to niestety jakoś nie zapamiętuje aż takich szczegółów. ;(
Najczęściej jakieś ciekawostki poza książkowe/filmowe, obsadę, jakieś fakty techniczne.
Gorzej ze szczegółami fabuły, czy kadrami - w większości przypadków nie rozpoznam ich mimo że film oglądałem. :/
Próbowałem i tu na Wykopie, i na Filmwebie gdzie sam taką grę stworzyłem i razem z innymi "tekstowymi" na prowadzę...
Jak to mówią - szewc bez butów...
Montago - @mitchumi: 

Ja nawet jak też w coś "wsiąknę", to niestety jakoś nie zapa...

źródło: comment_MQ38ghO04i0hez9DPLt61EFh4sh7zoNu.jpg

Pobierz