Wpis z mikrobloga

Może spróbujmy pociągnąć dalej pomysł o ile pamiętam @cyjanek_potasu
Mimo że bardzo podoba mi się ulotka z reddita udostępniona tu niedawno przez @fapowiczowski , nadal w użyciu jest niewystarczająca wobec potrzeb. Odpowiedzi na niektóre pytania są po prostu za krótkie. Nada się jako właśnie wstęp i wprowadzenie, ale wobec natalistów zaplątanych na tagu potrzebujemy na większość zarzutów z bingo jak najobszerniejszej odpowiedzi, a najlepiej kilku, w zależności od potrzeb dyskusji. Nie stawiam tutaj zachęty do antynatalizowania całego wykopu, ale wobec kilku pomocy łatwiej będzie kończyć niepotrzebne dyskusje, co zaoszczędzi mnóstwo czasu. Ponadto sama często daję ponieść się emocjom i moje odpowiedzi nie są tak merytoryczne jakbym chciała. Z kolejnych plusów myślę że pozytywnie wpłynie to na aktywność na tagu, jak i wywoła w końcu dyskusję między osobami utażsamiającymi się z tagiem, a nie tylko kłótnie na linii: użytkownicy tagu vs zaplątany, agresywny natalista.
Żeby nie było tylko NIECH KTOŚ ze swojej strony mogę zaproponować zrobienie listy do wołania oraz trochę organizacji. Wedle waszego uznania i zainteresowania mogę też spróbować zrobić jakiś dysk lub blog, na którym będą zamieszczone gotowe treści i linki. Wiadomo że nikt nie cierpi na nadmiar czasu, ale przecież nie mamy żadnego dedlajnu. Myślę, że nawet rozpoczęcie i aktywność raz na jakiś czas będzie ciekawym doświadczeniem i być może po dłuższym czasie przyniesie jakiś efekt. Bardzo proszę zainteresowane osoby o głos w dyskusji.

Wołam jeszcze @Werdandi @Bazarnia i @kruszon_ bo wyrazili zainteresowaniem pod wspomnianym postem

Ahoj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antynatalizm #bekaznatalistow #efilizm
  • 6
Ja bym podzielił temat na dwie kwestie: formy i treści

Treść- tutaj proponowałbym podzielić to na takie działy:
1) Krótki opis czym jest antynatalizm
2) Po tym FAQ z odpowiedziami na najczęstsze pytania/zarzuty natalistów
3) Szeroki opis czym jest antynatalizm (tutaj poruszyć argumenty wysuwane przez Benatara, Julio Cabrerę, oprzeć argumentację o prace filozoficzne, badania, statystyki)
4) Historia antynatalizmu - opis stanowisk filozoficznych, wierzeń, historycznych grup które stawiały na antynatalizm (buddyzm, gnostycy,
@Werdandi: jeśli chodzi o czas mam właśnie wolne najbliższe dwa tygodnie (w granicach rozsądku) a potem cóź, dzieci mi nie kwilą o jedzenie więc ¯\_(ツ)_/¯ zresztą jak już pisałam nie pali się, czas na tygodniu zawsze się znajdzie i może by szło pomalutku. Właśnie zaczynam od szukania chętnych, zobaczymy
@Neil_Edwin_Michael: Satba to atencjusz, nie zwracajcie na niego uwagi tylko od razu czarna lista. Zdarzają się dyskusje na wysokim poziomie z drugą stroną, a on po prostu nie wnosi nic do rozmowy i jest słaby.
@MPXD Sugestie z mojej strony - żeby to nie było zbyt skomplikowane, proponują trzymać się daleko od formy długich wywodów filozoficznych. Popieram opcję Q&A - to rozwiązuje sporo problemów, pytania i zarzuty są ciągle te same.