Wpis z mikrobloga

Polecałem nieraz (a mnie "polecił" kiedyś w wywiadzie prof. Woleński) Very Short Introductions z Oxford University Press i z racji prestiżu wydawnictwa jest to pewnie najlepszy sposób, żeby wejść bezpiecznie w jakiś nowy temat, ale to nie jedyna taka seria. Udało mi się np. wczoraj ustrzelić fotkę jak niżej z dwiema podobnymi seriami - Pelican Books i Introducing Books. O ile książki z Oxfordu są cieniutkie i mają koło 150 stron, to Pelican Introductions są ze 2-3x grubsze i bardziej nabite tekstem. Introducing Books to z kolei odbicie w drugą stronę - wprowadzenia do np. filozofii Foucaulta w formie... #komiks. Za żadną z tych serii nie ręczę, bo ich jeszcze nie znam, niemniej na pewno przynajmniej pierwsza ma - podobnie jak VSI - uznanych profesorów za autorów.

PS: Fotka z księgarni w Tate Modern. Taki protip od weterana: nawet jeśli nie lubicie sztuki nowoczesnej, to księgarnie przy galeriach w rodzaju Tate Modern czy Centre Pompidou są zwykle bardzo ciekawe (i dostępne bez biletu). W Tate księgarnie są w zasadzie 3, w tym główna w hali turbinowej byłej elektrowni po prostu oszałamiająca. Oprócz książek "intelektualnych" jest oczywiście sporo o sztuce, ale też duża liczba różnych ciekawostek typu książka z mapami wszelkich sieci transportowych na świecie albo album z propagandą Korei Północnej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Anglojęzyczny rynek wydawniczy z racji zamożności i liczby użytkowników języka jest po prostu nie do porównania, zwłaszcza jeśli idzie o duże serie.

PS2: Co jeśli akurat Londyn Wam nie po drodze (ja sam ostatnio byłem tu parę lat temu)? Ano pozostaje np. niezawodne Book Depository (1, 2, 3). W ostateczności - choćby żeby zobaczyć przed zakupem, co jest w środku - Library Genesis

#ksiazki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #rozwojosobisty i #filozofia, bo obie serie mają dużo książek w temacie.
eoneon - Polecałem nieraz (a mnie "polecił" kiedyś w wywiadzie prof. Woleński) Very S...

źródło: comment_aZEWQhs8Dy2d2nIIkEwYUPxaqsKFuMCN.jpg

Pobierz
  • 15
@Farson0:
@rafsiemens:

Nie miałem tych książek jeszcze w rękach, ale z poziomem B2 zabrałem się do podręcznika do historii chrześcijaństwa w starożytności i radze sobie bez problemu. Zakładam więc, że książki polecane przez OPa również będą zrozumiałe, wymagające tylko dodatkowego skupienia z racji, że to język którym nie posługujemy się codziennie.

Poza tym możesz sobie ściągnąć którąś z książek i samemu empiryczne wszystko sprawdzić. ( ͡° ͜ʖ ͡
Obawiam się tylko, że moj poziom B2 może nie być wystarczający

właśnie, na jakim poziomie są te książki? Przystępny angielski b2 czy bez c1+ nie podchodź?


@rafsiemens: @Farson0: Większość "Very Short Introductions" powinna być spokojnie zrozumiała dla osób z B2, a może nawet B1 (i słownikiem). Niektóre (jak np. "The Meaning of Life" napisana przez jakiegoś profesora literatury angielskiej) mogą być bardziej zagmatwane. Polecam po prostu w razie wątpliwości znaleźć
PS: W ramach wycieczki do UK byłem wczoraj w Oxfordzie i udało mi się zrobić trochę zdjęć różnych serii w świetnych tamtejszych księgarniach - własnej Oxfort University Press (3 piętra) i Blackwell's (3 obszerne piętra, jedna z najbardziej wypasionych księgarni ever) :).

Na przykład tak wyglądają książki Very Short Introduction na wystawie (komentarz 1 z 4):
eoneon - PS: W ramach wycieczki do UK byłem wczoraj w Oxfordzie i udało mi się zrobić...

źródło: comment_zOGPMkM6HsacLhmIpeVZ76DYIgih0y8w.jpg

Pobierz