Wpis z mikrobloga

@JuneJohn: 1. Kanał Daru Phila, Routledge Handbook of Strength and Conditioning: Sport‑specific, essentials of strength training and conditioning, Periodyzacja Bompy, poczytaj jeszcze badania o charakterze wysiłku w danym SW.
2. Scientific principles of strength training, Juggernaut Training Systems - Program Design Manual, Periodyzacja Bompy, cały kanał Juggernaut training system
Ogólnie to co napisałem to tylko albo aż wstęp bo możesz spokojnie po tym tworzyć solidne plany treningowe o ile oczywiście połączysz
@Kasahara: dzięki
@Darksed: wow, dzięki, mam lekturę na najbliższy czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja kiedy trenowałem SW opierałem się na głównych bojach ala 5x5 lub 5/3/1, plus zależnie od celu/ etapu przygotowań rwania, zarzuty, podrzuty, ale przypuszczam że to zamierzchła wiedza i czas coś odświeżyć
@JuneJohn: Każda metoda która zwiększy siłę u zawodnika to dobra metoda, ważne aby wzmocnić u nich słabe ogniwa spowodowane SW z obserwacji na moich zawodnikach trzeba skupić się na dwójkach, rotatorach barku, mięśniach ruszających łopatką, pośladkach oraz najszerszych. Poprzez pozycję gardy barki bają w ciągłej elewacji i protrakcji i bardzo często łapie ich tam kontuzja. U zawodników na poziomie zawodowym staram się zwiększyć siłę do poziomu 2.5 x bw w martwym,
@JuneJohn: Główne boje + boje olimpijskie to najlepsze co może być tylko jest problem z ćwiczeniami dwubojowymi bo wymagają bardzo dobrej techniki którą buduje się latami a nie zawsze jest na to czas i nie zawsze warto, wolę stosować plyometrię oraz wyrzuty piłki lekarskiej
Zapytam już przy okazji tutaj - ciekaw jestem czy może ktoś z Was mnie naprowadzić na jakieś tytuły / źródła wiedzy o hormonach i SAA. Nie tylko pod kątem środków, cykli itd. ale też od podstaw endokrynologii. Ćwicząc naturalnie nigdy się w to nie zagłębiałem, nie czytałem żadnych grup i chciałbym kształcenie się w tym zakresie zacząć prawidłowo żeby rozumieć co trzeba i kiedyś móc zacząć wspomaganie organizmu z głową.
Sporo osób
@FeC7800: Zdobądź podstawy endo np. Endokrynologia Greenspana i zapłać osobie pokroju Rębiś odnośnie SAA, tak najszybciej ją zdobędziesz. Inaczej to setki godzin czytania internetów, wypowiedzi, YT, próbowania na sobie ¯\_(ツ)_/¯
@Poemat: o, a może Ty mi podpowiesz jakie najczęściej kontuzje leczysz u trenujących SW i czym są spowodowane, czy walka, trening SW czy może właśnie trening siłowy

@Darksed: chętnie bym sprawdził, natomiast nie prowadzę nikogo bo nie czuję się na siłach, kiedy trenowałem SW miałem możliwość wykorzystania swojej wiedzy u siebie i znajomych z sekcji, albo trenować bro splitem więc wybór był prosty, teraz nabrałem dużej pokory i jeszcze sporo
@Kasahara: Na tyle często ten tytuł jest podawany, że już od niego zacząłem jako must-read. Dzięki za potwierdzenie.
@Poemat: Dzięki, znajdę w takim razie tą książkę na pewno. Niestety właśnie tak zawsze odbierałem temat SAA, że nie ma strony, książki czy zbioru artykułów wyjaśniających wszystko, a drogą do sporej wiedzy jest tylko płacenie komuś albo tona doświadczenia połączona z przeczytaniem całego internetu.