Wpis z mikrobloga

Czy jest się samemu wstanie nauczyć na matematyk podstawową i rozszerzoną żeby zdać mature na jakimś przyzwoitym poziomie aby przy składaniu podania na studia nie zrobić z siebie #!$%@??

Generalnie chodzi mi o wybór sposobu nauki, mam zbiór zadan kiełbasy podstawa i rozszerzenie, tylko problem w tym że całe zycie olewałem matme i w sumie się jej bałem, po zrobieniu paru zadan wprowadzających juz rozumiem zaleznosci w niektórych rzeczach

I tu nasuwa się pytanie, czy robić ten zbiór zadań, ucząc się na błędach, używając przy tym photomath (taka apka co krok po kroku robi przykłady z wytłumaczeniem), czy po prostu obejrzeć caly kurs podstawa i rozszerzenie matemaksa (plus robiąc wszystkie zadania które podaje) i potem robic cały zbiór od kiełbasy.

#matemaks #matura #matemaks #matematyka
  • 33
@kristoff914: @Renifer60: Przerabiam książkę Dariusza Kulmy pod normickim tytułem "Jak zdać mature z matematyki", idzie spoko i książka jest w porządku, czasami mam problem z zadaniami za 5 punktów ale myślę, że jest jakiś postęp. Jak skończę tę książkę to zacznę Kiełbasę i przy okazji przerobie matemaksa. Staram się uczyć jakieś 1.5h i będę jeszcze to zwiększał
@Hiobe: zostało mi chyba 30 stron w podstawie, głownie kombinatoryka. Jak skoncze to zrobie mature z tego roku i jak pojdzie dobrze to zajme się rozszerzeniem a potem kiełbasa i arkusze aż do matury