Wpis z mikrobloga

@henk: lepiej nie wsiadaj więcej do samochodu bo tylko będziesz #!$%@?ł ludzi i stwarzał zagrożenie. Nie wiem kto cię uczył jeździć skoro twierdzisz, że na każdym łuku trzeba włączać kierunkowskaz
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth: czasem przydaje sie po prostu zdrowy rozsadek i na przykład włączanie kierunków tak żeby inni rozumieli co chcesz zrobic. Jak dla mnie tutaj wlaczanie kierunku jest bez sensu, jak nie włączysz to i tak wszyscy beda wiedzieć ze jedziesz główna, jak dasz lewy może to byc mylace dla innych. Prawy wiadomo.

Ale juz np. tutaj https://goo.gl/maps/zKdo93tJvUpuiDR27 gdzie skrzyżowanie jest całkiem podobne, kierunek się przydaje bo ci którzy chcą wyjechać
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth: oczywiście, że w tym przypadku nie trzeba sygnalizować jazdy drogą z pierwszeństwem.
Ci wyżej co półtorej roku temu mieli egzamin (xd) to prawdopodobnie dostali jedynie ostrzeżenie od instruktorów, że lepiej zasygnalizować niż nie xd to takie alibi - nic więcej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Frank_Forsyth tu zgodnie ze znakiem, jedziesz po łuku. Jak jest normalne skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem dajesz kierunkowskaz. Ale przed skrzyżowaniem o wszystkim informuje znak ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth: jest to skrzyżowanie i zgodnie z przepisami trzeba sygnalizować zamiar wykonania manewru. Jak na zdjęciu jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu dajemy lewy kierunkowskaz a skręcając w podporządkowaną dajemy prawy żeby nie dezorientować innych uczestników ruchu


Przecież na tej drodze jadąc z pierwszeństwem nie wykonujesz żadnego manewru, więc co chcesz sygnalizować?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Frank_Forsyth: Właśnie znak w tym miejscu trochę źle odzwierciedla faktyczny przebieg drogi. Według tego znaku wjeżdżając w drogę podporządkowaną nie zmieniamy kierunku jazdy, czyli nie powinniśmy sygnalizować skrętu. Myślę, że znak powinien wyglądać tak jak narysował @Depee i wszystko byłoby jasne. Wtedy jadąc drogą z pierwszeństwem nic bym nie sygnalizował, a wjeżdżając w podporządkowaną wrzuciłbym kierunek w prawo.
  • Odpowiedz