Wpis z mikrobloga

@Frank_Forsyth: jest to skrzyżowanie i zgodnie z przepisami trzeba sygnalizować zamiar wykonania manewru. Jak na zdjęciu jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu dajemy lewy kierunkowskaz a skręcając w podporządkowaną dajemy prawy żeby nie dezorientować innych uczestników ruchu
  • Odpowiedz
@Harmonia: nie jestem prawnikiem od prawa tylko zwykłym kierowcą, a że prawo jazdy zdałem nie aż tak dawno bo ~1.5 roku temu to pamiętam co instruktor mówił mi przed egzaminem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 212
@volion: i teraz sobie wyobraź sytuację: jedziesz lewym pasem a koleś na prawym włącza kierunek w lewo tak jak mówisz... Jaki ma zamiar? Zmienić pas czy po prostu jedzie po łuku?
  • Odpowiedz
@Pluszowy_ziemniak:

czyli jadąc przy wszystkich parkingach , podwórkach its dajesz kierunek w przeciwną stronę?

Dlaczego w przeciwną stronę? Skręcam w lewo daję lewy kierunkowskaz, w prawo - prawy. Nie ważne jakie to skrzyżowanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pluszowy_ziemniak: teraz wyobraź sobie, że jesteś w większym mieście i ktoś daje kierunek i też musisz się domyślić, czy tylko zmienia pas przed skrzyżowaniem, czy będzie skręcał. I wiesz co? Jeden #!$%@?, bo kierunek oznacza ze samochód zaraz "coś odwali" więc nie #!$%@? się w tę stronę, co będzie odwalał.
  • Odpowiedz