Wpis z mikrobloga

Jako, że dyrektorka się skapnęła, że mam uprawnienia do nauki informatyki a w szkole podwójny rocznik, dostałem parę godzin tego przedmiotu poza moimi zajęciami z przedmiotów zawodowych.

No i koparka mi opadła. Dzieciaki w techbazie nie wiedzą, czym się różni wyszukiwarka od przeglądarki, co to jest forum tematyczne, że do youtuba też jest potrzebne połączenie internetowe, że wiele usług śledzi użytkownika, że w kompie i telefonie jest procesor, co to jest w zasadzie ten android, windows czy ios i wiele innych.
Na całą klasę jedna osoba potrafi odpowiedzieć na cześć z tych pytań mimo, że naprowadzam na odpowiedź. Muszę dorwać jakiegoś nauczyciela z informatyki w podstawówce i dopytać czego oni ich tam #!$%@? uczą. #szkola #informatyka

PS
na kolejnych zajęciach wyspałem im karton części i złożyli dwa kompy. Teraz wiedzą, że jest tam procesor :D Co ciekawe grupa dziewczyn zrobiła to szybciej i dokładniej - jako pierwszy ich zadziałał
  • 143
  • Odpowiedz
No i koparka mi opadła. Dzieciaki w techbazie nie wiedzą, czym się różni wyszukiwarka od przeglądarki, co to jest forum tematyczne, że do youtuba też jest potrzebne połączenie internetowe, że wiele usług śledzi użytkownika, że w kompie i telefonie jest procesor, co to jest w zasadzie ten android, windows czy ios i wiele innych.

Na całą klasę jedna osoba potrafi odpowiedzieć na cześć z tych pytań mimo, że naprowadzam na odpowiedź. Muszę dorwać jakiegoś nauczyciela z informatyki w podstawówce i dopytać czego oni ich tam #!$%@? uczą


@p0mian: Dlatego ja się śmieję z tego gadania, że "bańka w IT i popyt na programistów 15k wkrótce się skończy, bo teraz to dzieciaki od małego w tych komputerach i smartfonach siedzą" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak ma się gwałtownie kończyć popyt na wykwalifikowanych pracowników w IT, jak wieeelu ludzi nawet nie ogarnia kompletnych podstaw czy tego, na czym w ogóle polega taka praca, nie wie, że są różne działki, a nie każdy informatyk to programista? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A już o stanowiskach administratora sieci czy baz danych to w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p0mian: u mnie w technikum mogłem się akurat sporo nauczyć. A koledzy (i koleżanki!) z klasy pisali swoje strony internetowe i to była dla nich fajna zajawka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@p0mian: czyli krótko mówiąc w nauce informatyki nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich 20 lat - pisze to bo opisujesz jakby moją lekcję informatyki sprzed 20 lat, ja sam się dużo interesowałem tematem więc wiem ale ktoś kto się nie interesował to tragedia do dzisiaj.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panzerfucker: nie, przeglądarka to aplikacja lub usługa umożliwiająca przegląd danych treści czyli np. przeglądarka internetowa - > opera, firefox, chrome, i ta windowsowska :-), lub inny przykład to przeglądarka danych inaczej explorator plików windows oraz inne mniej popularne.
Wyszukiwarka to przeważnie usługa, systemowa lub internetowa, strona lub serwis internetowy działający w ramach przeglądarki (ale to oczywiście nie musi być mus) no i tutaj naprostrze przykłady to google, yahoo, wyszukiwarka plików
  • Odpowiedz
@p0mian: moje zamglone wspomnienia z lekcji informatyki od podstawówy do licbazy: paint i tworzenie dyplomów w wordzie, poza tym czas wolny na kurniku i granie w icy tower. dobry z ciebie nauczyciel, mireczku
  • Odpowiedz
@roszej: mam dość ciekawe kombo - magister sztuki (na studiach takie przedmioty jak fotografia, multimedia, malarstwo, rysunek, rzeźba) z uprawnieniami pedagogicznymi, informatyka - studia podyplomowe, kurs grafiki komputerowej dla instruktorów. Uczę głównie przedmiotów zawodowych na techniku organizacji reklamy oraz techniku fotografii i multimediów. Prywatnie prowadzę jednoosobową DG w zakresie konwersji wideo do formatów kina cyfrowego i produkcji reklam, jestem też w zarządzie lokalnego kina a w tym jednocześnie stowarzyszenia, które
  • Odpowiedz