Wpis z mikrobloga

Jako, że dyrektorka się skapnęła, że mam uprawnienia do nauki informatyki a w szkole podwójny rocznik, dostałem parę godzin tego przedmiotu poza moimi zajęciami z przedmiotów zawodowych.

No i koparka mi opadła. Dzieciaki w techbazie nie wiedzą, czym się różni wyszukiwarka od przeglądarki, co to jest forum tematyczne, że do youtuba też jest potrzebne połączenie internetowe, że wiele usług śledzi użytkownika, że w kompie i telefonie jest procesor, co to jest w zasadzie ten android, windows czy ios i wiele innych.
Na całą klasę jedna osoba potrafi odpowiedzieć na cześć z tych pytań mimo, że naprowadzam na odpowiedź. Muszę dorwać jakiegoś nauczyciela z informatyki w podstawówce i dopytać czego oni ich tam #!$%@? uczą. #szkola #informatyka

PS
na kolejnych zajęciach wyspałem im karton części i złożyli dwa kompy. Teraz wiedzą, że jest tam procesor :D Co ciekawe grupa dziewczyn zrobiła to szybciej i dokładniej - jako pierwszy ich zadziałał
  • 143
  • Odpowiedz
@p0mian: Po prostu nikt nie chce mówić, bo albo wie, że i tak nie warto bo przyspieszy to lekcję/nie dostanie za to niczego/jak powie źle to pała lub przepytanko ze wszystkich gówien albo też ma gdzieś tą lekcję i chce przeczekać do końca tego nudnego dnia. Tak zawsze było u mnie w techbazie i sam tak postępowałem.
  • Odpowiedz
@JimNH777: owszem, ale czy forum i czany były kiedykolwiek miejscem pobytu typowego nastolatka? Od późnych lat 90 było to miejsce dla nerdów lub geeków jarających się nowymi technologiami i informatyką ogółem. Później wraz z rozwojem i powszechnością narzędzi pojawiało się więcej normictwa (dzisiaj nazywamy ich Oskarkami). Mało kto dzisiaj z osób powlnizej 23 rz wie co to jest IRC. O komunikatorach jako luźne oprogtamowanie tj. AQQ czy GG słyszeli, ale
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: bo laptop to większa wygoda. Tylko gracze i niektóre osoby które zarabiają na grafice lub projektują w poważnych programach stawiają na PCta. Całą resztę daje laptop. Do tego dochodzi kwestia tego, że w ciągu paru lat ten laptop nadal będzie dobrze działał. To już nie te czasy, gdzie kolejne generacje grafiki czy procesora albo RAMu były przełomowe. Kiedyś komputer po 2-3 latach był przestarzały. Dzisiaj 5 letni laptop jeśli
  • Odpowiedz
@guex: no ja miałem Office do znudzenia i co?
Pierwsza lepsza sytuacja. Makra opanowana nie? A ja wtf co to makra?
Przez 6 lat nawet nie włączaliśmy takiej funkcji w office tylko pisaliśmy różne teksty w ładnych kolorowych napisach w word xD
  • Odpowiedz
@p0mian: powiem ci czego mnie uczyli - exel, powerpoint, word, trochę html, gimp, granie w takiego zielonego królika ( nie pamiętam nazwy gry).
  • Odpowiedz
@p0mian: stary, ja w gimnazjum prowadziłem lekcje a nauczycielkę która przyznała szczerze przy klasie, że więcej umiem od niej... ręce opadają (,)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p0mian: moja nauczycielka informatyki z techbazy ocierała się o nas biustem jak była pod wpływem alkoholu... Piękne czasy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz