Wpis z mikrobloga

Tak sobie siedzę i myślę jak można w ogóle wierzyć w Boga i być katolikiem w 2019 roku? Zupełnie nie rozumiem gdzie ludzie rozum zgubili że w tym kraju Kościół ma nadal tyle do powiedzenia a ludzkie umysły są co niedzielę z-------e jakimiś kłamstwami i wymysłami klechów. Przykro mi z tego z tego powodu. Przepraszam że tak napisałem.
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Minieri: też mi jest przykro z tego powodu, ale pociesza mnie fakt, że postępu nic nie zatrzyma, a pokolenie konserwatywnych katoli jest powoli wypierane przez młodych ludzi otwartych na świat, coraz więcej ludzi wśród moich znajomych nie ulega presji i nie chrzci dzieci lub bierze śluby cywilne
  • Odpowiedz
@Minieri to samo pytanie można zadać w odniesieniu do wielu kwestii ale w sumie po co się nad tym zastanawiać. Ludzie wierząc w coś po prostu zdejmują z siebie pewną odpowiedzialność za swe czyny, chcą wierzyć, że gdzieś tam jest ktoś kto się nimi opiekuje, czuwa, ma nad wszystkim kontrolę, nad ich losem i mogą z nim zawsze porozmawiać, gdy czują się samotni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cinkito istnieje, bo nie jest to poparte żadnymi dowodami. Pozostaje wierzyć w swoje przekonania. Porównanie jest raczej słabe bo odnosi się do rzeczy materialnych o potwierdzonym istnieniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Minieri na tym polega demokracja. Ty masz swoje zdanie a ja mam to w dupie i kij mi do tego. . Szanuj więc zdanie innych bo o to była niejedna wojna.
  • Odpowiedz
@Minieri: tak sobie siedzę i myśle jak można w 2019 wierzyć w kapitalizm i teorie skapywania.
Zupełnie nie rozumiem gdzie ludzie rozum zgubili że w tym kraju Balcerowicz ma nadal tyle do powiedzenia a ludzkie umysły są co publikacje z-------e jakimiś kłamstwami i wymysłami liberałów. Przykro mi z tego z tego powodu. Przepraszam że tak napisałem.
  • Odpowiedz