Wpis z mikrobloga

Tak sobie siedzę i myślę jak można w ogóle wierzyć w Boga i być katolikiem w 2019 roku? Zupełnie nie rozumiem gdzie ludzie rozum zgubili że w tym kraju Kościół ma nadal tyle do powiedzenia a ludzkie umysły są co niedzielę z-------e jakimiś kłamstwami i wymysłami klechów. Przykro mi z tego z tego powodu. Przepraszam że tak napisałem.
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Minieri: ja dlugi czas byłem zaślepiony tymi bajeczkami aż wreszcie ogarnęłem że to bujda na resorach, i wiecie co jest kurna najgorsze, że jakakolwiek polemika na tematy religii z jej wyznawcami (kato) kończy się szybciutko, bo brak argumentów popycha tychże właśnie do agresji
  • Odpowiedz
@mit-nick: No to jest właśnie najgorsze, zero dyskusji. Nie wierzysz to się o-------l i siedź cicho. Ja już od dawna nie próbuję dyskutować o religii bo to nie ma najmniejszego sensu.
  • Odpowiedz
  • 3
@Minieri a jak chcesz dyskutować na temat religii. Jedni wierzą inni nie. Ja wierzę w istnienie duchów i zawsze się dziwie jak można w tych czasach zaprzeczać ich istnieniu, ale z drugiej strony znam osoby które nie wierzą no i... tyle. Dla mnie to niepojęte, dla nich niepojęte jest to że ktoś może wierzyć w istnienie duchów. I tak sobie żyjemy...
  • Odpowiedz
@kt13: Jakie znowu duchy? Istnieją rzeczy których nauka nie jest w stanie jeszcze wytłumaczyć, ale nie oznacza to że istnieją duchy albo inne istoty nadprzyrodzone, oznacza to jedynie że te rzeczy są na razie niewytłumaczalne.
  • Odpowiedz
  • 4
@Minieri i właśnie dlatego dyskusje z wierzącymi są bezowocne. Dla ciebie to niewytłumaczalne zjawiska, a dla kogoś kto tego doświadczyl na własnej skórze będzie sama prawda. I teraz w zależności od punktu siedzenia albo jedna osoba wyjdzie na ignoranta, albo druga na wariata.
  • Odpowiedz
@donogawychowam: Tego do końca nie wiemy (może kiedyś się dowiemy), ale wiemy na pewno że kreacja z Biblii to stek bezsensownych bzdur dla ciemnych mas. Tyle z mojej strony bo jak pisałem wcześniej nie mam zamiaru dyskutować o religii na wykopie.
  • Odpowiedz
@Minieri: Bo przyjacielu drogi oni są sprytni, dzieci które ledwie rozumieją co się dookoła nich dzieje, są już indoktrynowane. To jest potężna machina. A umówmy się większość ludzi nie jest zbyt bystra. Tym bardziej wierzący / ludzie z mniejszych miejscowości / etc.
  • Odpowiedz
@donogawychowam: i niewiadomo co było, zgodnie z aktualną wiedzą, nie można mówić o tym "co bylo prze" bo nie istniał czas i przestrzeń. Ale biorąc pod uwagę jak mała jest jeszcze ludzka wiedza to jeszcze długo się nie dowiemy jak to jest skonstruowane. Pozatym mózgi również są ograniczone i pewnej bariery nie przeskoczą - tak jak konik polny nigdy wykopu nie ogarnie...
  • Odpowiedz
@EthanEN: Bo mogę napisać swoje zdanie i nie muszę się przed nikim z niego tłumaczyć, prawda? Nie zgadzasz się to napisz co myślisz, ale ci nie odpowiem bo nie mam zamiaru o tym dyskutować, proste.
  • Odpowiedz
Jeśli nic nie istniej to cale nasze życie nie ma żadnego sensu


@deathfenix: Brawo, krok w dobrym kierunku. Moje i twoje życie nie ma absolutnie żadnego sensu w kontekście wielkości wszechświata.

Jeśli nic nie istnieje możesz teraz wyjść na ulice i kogoś zabić to i tak nie ma żadnego znaczenia.


@deathfenix: Przepraszam, ale jesteś k---a głupi.
  • Odpowiedz