Wpis z mikrobloga

@rafxyz44: Czyli mam pochwalać bezsensowne podatki będące wymuszaniem pieniędzy, gdyż innemu się wiedzie niż mnie? Nie rozumiem, bo mój kodeks moralny nie zależy od stanu posiadania czyjegokolwiek - są pewne zasady i ich się ich przestrzega.
  • Odpowiedz
@JulienSorel: No dobra nie wyląduja na bruku, ale będą pracować na 3/4 etatu oficjalnie i dostawać za to pensje pracujac na cały etat. Nasz kraj jest doskonale znany z kombinatorstwa i czy to za Hitlera, za Minca, czy Kaczyńskiego Polak da radę.

Najlepiej zlikwidować minimalna pensje

Tak można to uczynić, wiele krajów w UE nie potrzebuje nakazowego ustalania kwoty jaką musi przeznaczać pracodawca na pracownika. Takim krajem jest m.in. Szwecja.

wprowadzić
  • Odpowiedz
@rafxyz44: jak nie jestem bogaty to mam zgadzać się na okradanie bogatych? Nie jestem też kobietą, więc mam być za tym by gwałty zostały zalegalizowane a kobiety pozbawione wszelkich praw? Przecież mnie ten problem nie dotyczy...
  • Odpowiedz
jak nie jestem bogaty to mam zgadzać się na okradanie bogatych? Nie jestem też kobietą, więc mam być za tym by gwałty zostały zalegalizowane a kobiety pozbawione wszelkich praw?


@Hrjk: czy ty naprawdę postanowiłeś przyrównywać większe podatki dla bogatszych do gwałtu? xD

prawie jak porównywanie ludzi do zamków i kluczy, no bo w końcu

hehe klucz który otwiera wszystkie zamki jest zajebisty, a zamek, który jest otwierany przez wszystkie klucze jest
  • Odpowiedz
@niochland: nie. Po prostu robienie z bogaczy kasty odpowiedzialnej za całe, natomiast lekiem na to będzie odebranie im majątków to zwyczajna kradzież ubrana w ładne słowa o sprawiedliwości społecznej. Oczywiście taka sprawiedliwość jest tylko wtedy gdy nie stać już antykapitalisty na nowego ajfona i to latte w starbuniu coś podrożało, a kogoś kto pracuje na odpowiedzialnym stanowisku (a nie kasjer którego można zastąpić automatem) stać to nagle odzywa się ból dupska,
  • Odpowiedz
@JulienSorel: Te - jak to nazywasz - gównofiremki utrzymują ten cały rozdawniczy bajzel. Małe i średnie przedsiębiorstwa to chyba największy rynkowy donator budżetu (poza vat i akcyzą). I tu Ci się #!$%@? urwie. Zginą ( albo się przeniosą ) i będzie #!$%@?+
  • Odpowiedz
@JulienSorel: I jeszcze jedno - jak napisałem, załóż firmę, zatrudnij ludzi. Będziesz ten "neoliberalny bon mot" po dupie lizał. Ja już sprawdzam prawne możliwości przeniesienia działalności do Czech. A potem "przerucham was do cna"
  • Odpowiedz
@spwasch: widzę ze zapiekło xD Możesz sobie do Czech działalność przenieść, ale razem z sobą, bo inaczej się państwo oszuście dojedzie, bo będziesz miał centrum interesów życiowych w Polsce. Mogę ci nawet bilet na ten wyjazd do Czech zasponsorować, uciśniony przedsiębiorco
  • Odpowiedz
@JulienSorel: Nic mnie nie zapiekło (może jalapenio na pizzy). Nie jestem uciśniony, ale jak zacznę być dojony, żebyś nierobie zarobił tyle co ja #!$%@?ąc i użerając się z urzędami, jpk'ami, białymi listami vat to ja to po prostu serdecznie #!$%@?ę i sam sobie wypracuj nową minimalną pensję. Chyba u macierewicza.
  • Odpowiedz
@rafxyz44 wyobraź sobie że istnieją zakłady pracy w których jest coś takiego jak akord - pracownik dostaje przypuśćmy dla przykładu minimalną brutto, 2 stówki brutto premii za to że niczego nie #!$%@?ł (l4 i urlopy bezpłatne też gdzieniegdzie ujmują coś z tej premii) oraz tysiąc złotych premii wydajnościowej, zrobisz 90% dostaniesz 9 stów brutto a zrobisz 110% dostaniesz 1100zł brutto - teraz przychodzi Mateusz i ci mówi że minimalna za jakiś czas
  • Odpowiedz
@rafxyz44: ty ale wiesz że jak ma się działalność i nie jest milionerem toprzez wzrost minimalnej wzrasta też ZUS? Teraz minimalna to 1600 a najmniejszy normalny ZUS to 1500. Jak minimalna będzie wynosić 4000 to i najmniejszy ZUS też gdzieś tyle.
  • Odpowiedz
@rafxyz44: Miałem ci coś napisać ale już pięknie zostałeś zaorany w komentarzach frustracie. To, że jesteś biedakiem i niczego nie osiągnąłeś w życiu tym bardziej wyklucza cię z jakiejkolwiek dyskusji na temat ekonomii. Nie mówiąc już o kocopołach jakie wypisujesz. Usuń konto
  • Odpowiedz
@rafxyz44 nie ma to jak ludzie, którzy ekonomii uczyli się jedynie z monopoly. Tylko tacy mogą uważać wzrost pensji minimalnej w ciągu 4 lat o blisko 100% jako coś pozytywnego dla gospodarki i przeciętnego Polaka ;)
  • Odpowiedz
Nie płacza przedsiębiorcy tylko janusze biznesu którzy najchętniej by płacili pracownikom po 1500zł i sie cieszyli ze mają niewolników


@rafxyz44: jak praca taka płaca. zawsze możesz założyć firmę i płacić 10k za nic nie robienie.

Jeśli firma konkuruje z innymi tylko niskimi kosztami pracy (głównie placami pracowników), to znaczy ze jest gownofirma, która może się zwijać. Tak wiec jeśli to cię dotyczy, to może jednak nie nadajesz się do prowadzenia biznesu
  • Odpowiedz
@rafxyz44: Przecież tu nie chodzi o minimalną, a o to, że wraz z wzrostem minimalnej wszędzie będą musiały wzrosnąć pensje, za czym idzie znaczny wzrost cen. Więc na jeden #!$%@? wyjdzie, poza tym, że rząd dzięki nowej super kasę będzie mógł sobie kupić kolejne wybory:.
W wypadku podniesienia minimalnej tak bardzo, są tylko trzy możliwości:

a:) bardzo mocny wzrost cen wszystkich artykułów
b:) fala protestów przelewających się przez kraj (szczególnie budżetówka)
  • Odpowiedz
Nie ma to jak robić za grosze na produkcji i płakać, że rząd podnosi minimalną xD


@rafxyz44: Nie mogę kolejny... to właśnie bardzo dobrze o nich świadczy, że mówią to co myślą zgodnie ze swoimi przekonaniami i poglądami a nie ciągną tylko w swoją stronę jak większość. W Twoim świecie każdy byłby sprzedajną chorągiewką i głosił tylko takie poglądy, które by były najbardziej korzystne dla niego, tak? Jakby rząd chciał zmienić
  • Odpowiedz