Wpis z mikrobloga

Aż mnie dzisiaj zemdliło.

Pociąg #kolejemazowieckie do #warszawa, jeszcze przed Dworcem Wschodnim. Konduktor rutynowo sprawdzajac bilety znajduje #rozowypasek z przeterminowaną kartą. Mamy 12 września, a jej karta była do 30 sierpnia. Rózowy kłamczuszek (na oko liceum) tłumaczy się jak może, konduktor niestrudzenie tłumaczy jej, że zapomnieć doładować można 1 dzień góra dwa, ale nie dwa tygodnie. Więc albo u niego 74 albo 185 i po sprawie. Na to laska w jęki i szlochy, a głupie ludzie wokół zaczęli naskakiwać na konduktora, żeby się zajął sprawdzaniem biletów dresikom, że po kasę to pierwszy a jak spóźnienie, to nic nie mówią, itp. Konduktor miał to w dupie, poprosił o dokumenty.

I wtedy wpada on, cały na biało

I jakiś typek powiedział, że zapłaci za nią. I zapłacił. Kartą. LOL!
edit: i jakaś babka go pochwaliła, że zachował się jak mężczyzna

#p0lki

#przegryw #betabankomat #logikaniebieskichpaskow #chad #klaudiusz #bialorycerstwo
  • 109
  • Odpowiedz
  • 3
@Jarek_Bzoma ech, samce alfa, co wy wiecie o życiu. Wszędzie widzicie tylko bialorycerzy....

Ja któregoś roku jeździłem 2 miesiące bez przeglądu auta, bo, uwaga, zapomniałem. Byłem w niezłym szoku, gdy odkryłem ten fakt, ale cóż, zdarza się.

Inna sprawa, że dziewczyna mogła zaproponować, że mu odda kasę w jakiś sposób
  • Odpowiedz
@Majku_: z własnego doświadczenia:

skończył mi się kwartalny, kupiłem 2x jednorazowe ZTM i pojechałem na nockę SKMką. Po nocce wracałem nieprzytomny i wsiadłem do kolei mazowieckich. I blankiecik z karą wypisany. Następnie kupiłem w kasie nowy kwartalny, ale nie miałem czym podpisać, wrzuciłem do plecaka. I zapomniałem. Po dwóch dniach przy kontroli wpadłem i jeszcze raz karę dostałem. Odwoływałem się, ale nie uznali. Teraz wiem, że bardziej się opłacało, powiedzieć że
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_Bzoma no ale czego to dowodzi? Zapomniałeś i niestety poniosłeś konsekwencje. Ja ich uniknąłem, bo gdybym w międzyczasie miał kontrolę na drodze, inaczej bym odczuł swoje zapominalstwo. Po prostu sam widzisz, że czasem zdarza się zapomnieć, nawet takich cyklicznych rzeczy, jak zakup biletu, czy przegląd techniczny samochodu.
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma kiedyś widziałem podobną sytuację tylko wtedy akurat nie dał mandatu w ogóle i powiedziałem kontrolerowi co sądzę o takim zachowaniu to zawinął się na pięcie i tyle
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: #!$%@?ąc od sytuacji, to w kolejach mazowieckich w Warszawie i okolicach jest jakaś taka dziwna solidarność, jak ktoś jedzie na gapę, to wszyscy się prują tylko do konduktora bo wykonuje swoją pracę xD
  • Odpowiedz
@Vigonath: a propo: kiedyś byłem świadkiem podobnej sytuacji, to taki kościółkowy pan prawy i sprawiedliwy, też się rzucał do konduktora, żeby się odczepił od jakiejś baby i sprawdzał bilety typom w kanarówach.

  • Odpowiedz