Wpis z mikrobloga

zbyt bogata mieszanka


@NyanNyan: W benzynowym silniku to zbyt uboga (nawet stechiometryczna 14,7:1 dla benzyny) przy gazie w podłodze drastycznie zwiększa temperaturę spalin. Dlatego te silniczki 1.0 turbo na testach spalin palą jak silnik 1.0 a jak się wykorzystuje moc to żłopią jak 2.5 litra, bo zalewane są paliwem na AFR 12:1 aby pod obciążeniem nie było spalania stukowego i nie stopiło tłoków.
Chyba dzieje się tak dlatego że gdy paliwa
Pobierz
źródło: comment_XTi5LyQlCVDXFbQ543Lr4tExaur5RTXR.jpg
@biskup2k: @NyanNyan: Wiem że to sprzeczne z wiedzą i logiką ale przy źle wystrojonym aucie przy zbyt bogatej mieszance temperatura spalin też drastycznie urośnie. Będzie dopalanie w kolektorze, do którego będzie szedł żywy ogień. Teoretycznie egt gdzieś na wyjściu z głowicy będzie w normie, a kolektor dalej będzie dosłownie świecił. Sam miałem tak u siebie.
@catsky: Takie "złe dostrojenie" było podstawą chociażby "misfiring system", zwanego popularnie "bang bang". Wydech, wg użytkowników, nadawał się do wymiany po paru tysiącach km, sprężarki pewnie wytrzymywały niewiele dłużej...
@NyanNyan Jak próbowałem zrobić coś takiego samym strojeniem na det3 to skończyło się tym że po rozgrzaniu kolektora tak pizło że wyrwało klapkę wewnętrznego wastegate w chińskim turbie xD