Wpis z mikrobloga

@Bodzias1844: a czy to trzeba kogoś konkretnego obrażać, żeby obrazić? Obraziłeś dosyć spora grupę osób, które mówią czemu zamiast dlaczego, nazywając je wiesniarami. I dodatkowo używając akurat tego epitetu negatywnie odniosłeś się do ludzi ze wsi, jakby oni mieli być gorsi
@Queltas: nie "czemu" tylko "czego". Sam czasami mówię "czemu" ale jak słyszę takie "czego" to aż mnie wzdryga i już wiem z kim mam do czynienia. W 99% sprawdza się, że jest to osoba niewykształcona albo wręcz jakaś ułomna.
@Queltas: Gówno prawda. To czy ktoś ma coś mądrego do powiedzenia czy nie i w jaki sposób to robi świadczy dużo o człowieku. Ludzie nie chcą rozmawiać z osobami które leją wodę albo gadają głupoty w sposób który irytuje. Dlaczego sukcesy odnoszą ludzie wykształceni i obyci w życiu a nie niziny społeczne? Bo nikt z takimi ludźmi nie chce robić interesów albo w ogóle obcować, zatrudniać i tak dalej. Więc nie
@Bodzias1844: Wszystko zależy jak patrzysz na "sukces" i "wartość" danej jednostki. Jeśli przez pryzmat zarobków i pozycji w pracy to masz rację, wtedy taka osoba jest "niżej". Ale nie każdy patrzy przez pryzmat pozycji czy zarobków.

To czy ktoś leje wodę czy gada głupoty to zupełnie nie zależy od wykształcenia. Jest wiele osób wykształconych, a wciąż gadających głupoty i irytujących.
@Queltas: Ja patrze na sukces i wartosc tak ze w ogole nauczyli sie pisac i czytac. To juz jakis sukces i jakas wartosc. :)

Nie wmowisz mi ani chyba nikomu ze mowienie: 'Czego obiad nie zrobiony' jest mowa potoczna ogarnietych ludzi. To nie jest regionalizm ani zaden zabieg stylistyczny - to po prostu zwykle lenistwo, brak szacunku do jezyka i robienie z menelskiego wyrazania sie kultu.
@Queltas: Dupa - a co... Czego nie rozmumisz? Dla jajcow to nie gadkowanie takie. To normalne wszystkie wyraza ze slownikuw.

Jak ktos sie przyzwyczai tak mowic na codzien to potem ciezko tego sie oduczyc - tak jak przeklinania :) no i potem masz takich co wyrzyguja ci w twarz jakies absurdy i szambo jezykowe... Lenistwo i kult glupoty obecnych w czasach trzeba tepic a nie mowic ze to ma jakas wartosc