Wpis z mikrobloga

Powiedziałem mojej jedenastoletniej córce, że Zandberg chce jej zabrać 7 złotych i 50 groszy z każdych 10 złotych, które zapłacę jej za grabienie liści. Moja córka była zdegustowana i powiedziała mi, że progi podatkowe tak nie działają, a ja nigdy nie będę zarabiać na tyle dużo, żebym musiał je rozumieć, a poza tym wolałaby jednak mieszkać z matką.

#neuropa #4konserwy #heheszki #polityka #antykapitalizm
  • 36
@rybsonk: No tak, ale takie komentarze typu:

Ja #!$%@?ę, człowiek pracuje całe życie, dorabia się czegoś, a te #!$%@? chcą mu zabrać 3/4 jego życia.


Nie do końca są jednoznaczne.

Nie wiem, mam mieszane uczucia, mam nadzieję, że ci ludzie po prostu upraszczają na potrzeby memów itd., a nie jest tak, że nie wiedzą, o co w tym chodzi. Bo to naprawdę jest prosta rzecz, nie przesadzajmy...
@rybsonk: No dobra, ale jeśli rzecz np. dotyczy korwinowców, którym się to tutaj zarzuca, no to wątpię, żeby akurat oni mieli z tym problem. Przecież są korwinowcami nie bez powodu - to znaczy: prawdopodobnie interesują się w mniejszym lub większym stopniu ekonomią. Sam miałem na studiach korwinistę i był bardzo ogarnięty, jeśli chodzi o ekonomię.
@Grubyyy: a jq cisne z bogoli, ktorsy zarabiaja 400k i Zandberg chce im zabrac 200k z tego, a glosuja na niego.

A nie, czekaj, nikt z nich nie glosuje na sovjalistow.