Wpis z mikrobloga

Mirki z #prawopracy #poradyprawne mam pewien problem i liczę bardzo na Waszą pomoc.
Otóż planuję złożyć wypowiedzenie w firmie, w której obecnie pracuję, ale nie mam możliwości dostarczenia wypowiedzenia do szefa, ponieważ przebywa on za granicą.
Jedyny sposób kontaktu z nim to telefon/sms. Nie mam możliwości uzyskania podpisu na wypowiedzeniu ani nawet spokojnej rozmowy (to akurat wynika z jego charakteru- nie ma możliwości przeprowadzenia rozmowy telefonicznej dłuższej niż 30 sekund)
W jaki sposób mogę rozwiązać tą sytuację tak, żeby z końcem miesiąca nie pracować już w tej firmie?
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ANDRZ_J to mała firma, kadrowa jest wynajęta tylko do rozliczania wynagrodzeń, L4 itp. wszystkie sprawy załatwia się bezpośrednio z szefem
  • Odpowiedz
@szejas: akurat koleżanka siedząca obok, ale z tym akurat problemu nie będzie. Bardziej chodzi mi też o to, że na porozumienie stron szef musi się zgodzić. Jeżeli się zgodzi to luz, ale jeżeli nie to będę chciała złożyć wypowiedzenie z jego winy (mam co do tego podstawy)
  • Odpowiedz
@Atinay: Porozumienie stron - jak nazwa wskazuje musi być po jakiejś rozmowie.
Naprawdę nie możesz go zmusić do kilkuminutowej rozmowy telefonicznej?

W innym wypadku od razu składaj z winy pracodawcy - najwyżej później się to wyprostuje. Wtedy nawet nie masz okresu wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
@Atinay: napisz mu tak. "prosze o kontakt w sprawie rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron"
jak do końca miesąca nie oddzwoni składaj wypowiedzenie z winy pracodawcy i selawi
  • Odpowiedz
@szejas: staram się właśnie tego uniknąć, bo nie zależy mi, żeby rozstawać się w złej atmosferze, ale jeżeli będę do tego zmuszona to tak zrobię...
  • Odpowiedz
@DanteMorius: > W związku z powyższym, wypowiedzenie wysłane e-mailem będzie skuteczne tylko i wyłącznie, gdy zostanie opatrzone e-podpisem.

także raczej odpada, bo taki podpis trzeba wcześniej sobie wyrobić
  • Odpowiedz