Wpis z mikrobloga

Mirki, niech ktoś pomoże.. jestem z wami już tak długo. Pilnie potrzebuje jakiegoś kontaktu, namiaru.. czegokolwiek co pozwoli mi się dostać na operację na wydział neurochirurgii. Wypadnięty dysk w odcinku szyjnym kręgosłupa, brak czucia w 3 palcach lewej ręki, niesamowite „atrakcje” bólowe.. oficjalnie na nfz trzeba czekać z 2-3 lata.. nie moge tyle czekać, nie moge normalnie funkcjonować i boje sie o reke..

#sluzbazdrowia #zdrowie #poznan #pomocy #szpital
  • 114
  • Odpowiedz
@bekawpracy: Poznań Szwajcarska 2 lata, Puszczykowo Neurochirurgia 2 lata. Są to szpitale, gdzie wszyscy od fizjoterapeutów po ortopedów polecają zespoły jako bardzo doświadczone i po prostu dobre. Zadzwoniłem w kilka innych miejsc i też nie jest lepiej.. po rok, półtora. Na Przybyszewskiego w Poznaniu w szpitalu pół roku, ale mam czekać 2 miesiące czy nie przejdzie i dopiero wtedy mnie zapiszą. Do tego ten szpital inni lekarze odradzają.. Jeden nawet powiedział,
  • Odpowiedz
@kajbel: no jeśli faktycznie jest tak źle jak mówisz to musisz brać, 10k to nie fortuna a jak to zaniedbasz to wydasz dużo dużo więcej... Ja na szczęście podczas swojej choroby nie placilam za nic poza wizytami prywatnymi, każda taka wizyta wszystko mega przyspieszala.
  • Odpowiedz
@kajbel: Generalnie nie daj się zbyć. Mam dość zaawansowana dyskopatię, trochę się orientuje. Moj kuzyn - lekarz ortopeda, sam po operacji dysku mi poradził: jak tylko boli, to fizjo i leczenie zachowawcze. Jak drętwieje: operować bo skutki zaniedbania mogą być katastrofa. Blokada: to pomysł na chwile, w długim terminie zrobi Ci złe, bo nie usuniesz źródła problemu, a martwe nerwy nie odrosną. Koleżanka, która również miała operowany dysk mówiła o jednej
  • Odpowiedz
@TypowapOlka: no tak bo lekarze są niewinni i wcale nie przykładają ręki do tego, że kogoś się kładzie w szpitalu za łapówkę ( ) WCALE. Wiadomo że nie każdy taki jest, ale większość ma mentalnie czasy komuny w głowie, gdyż większość lekarzy jest ze starego pokolenia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kajbel: kiedy zaczal ci sie ostry bol? Moze warto troche poczekac a pozniej sprobowac regabilitacji. Ja jestem w podobnej sytuacji i odwlekam operacje jak najdluzej. Krojenie to ostatecznosc, moga byc nieodwracalne powiklania a dobry fizioterapeuta potrafi czasem zdziaialac cuda. Tym bardziej, ze piszesz, ze nie miales zadnego urazu, tylko zle nawyki siedzenia, geny itd. Jak wytna ci ta przepukline, to za rok moze ci sie zrobic kolejna poziom wyzej, co wtedy,
  • Odpowiedz
@kajbel: jak miałem problemy z tarczycą to dostałem badanie za 2 lata, powiedziałem w przychodni to lekarka mi dopisała "sprawa pilna" - nagle znalazło się miejsce za miesiąc. W kolejkach zawsze jest parę wolnych miejsc na nagłe przypadki, kwestia dogadania się i ewentualnie posmarowania.
  • Odpowiedz
@kajbel: sprawdź kto jest ordynatorem oddziału, następnie musisz znaleźć gdzie ta osoba przyjmuje prywatnie i iść tam do niej na wizytę, no a na wizycie musisz dać do zrozumienia, że bardzo chciałbyś być jak najszybciej wyleczony. Pewno ordynator wpisze Cię w "swoją" listę


@Kid_A: Dokładnie tak albo prywatnie lub znajomosci, ale to jest na tyle dużo zamieszania, ze wątpię żeby ktoś z wykopu pomogl Ci tak po prostu i dowiesz
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowapOlka nie hejtuje zwykłych lekarzy, ani tym bardziej rezydentów, natomiast hejtuje elitę lekarskiego światka, która spija całą śmietankę i betonuje publiczną SZ, a która w przypadku sensownej reformy najwięcej by straciła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kajbel: Może jak tylu speców radzi ci czekać to warto posłuchać?
Możliwe że z bólu przesadzasz z tym strachem gdyż z twojego opisu powstania tego problemu nie brzmi to jak coś nagłego.

Historia z SOR też zabawna że nie chciało ci się czekać to przedzwoniles i oczekiwałes konsultacji telefonicznej z NFZ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kajbel: Też byłem i czekałem a nigdy nie wpadłbym na pomysł by tam dzwonić i traktować to jako kolejkę po.nowego.iphone.

SOR służy do nagłych przypadków a nie udzielania porad czy uśmierzania bólu.
  • Odpowiedz
@kajbel: poza SOR sa tez izby przyjec neuro. Poszukaj gdzie i w jakim szpitalu sa. Przyjdz i powiedz jakie masz objawy. Jest szansa ze Cie przyjma i wcisna na operacje na oddziale neurochirurgii. Najlepiej szukac szpitala ktory ma oba oddziały.
  • Odpowiedz