Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś z Was zarabia miesięcznie 16,5 tys zł to od przyszłego roku jego składka ZUS wyniesie 4,5 tys zł, też miesięcznie. To tylko ekstremalny przykład, ale składka wzrośnie większości z Was.

I to nie tak że "może", że "chyba". To właśnie zapowiedział #pis w sobotę (ładnie ubierając to w słowa uzależnienia wysokości składki od dochodu, co pelikany zrozumiały jako niższe ZUS jeśli nie masz dużych dochodów - de facto składka wzrośnie większości z nas).

A wg sondaży już za miesiąc PiS wygra wybory i nic nie zapowiada, że to się zmieni. Więc tak: wygłosujemy sobie większy ZUS.

http://wyborcza.pl/7,155287,25169685,pis-zapowiada-horrendalna-podwyzke-skladek-zus-przedsiebiorcy.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.3.maly

#bekazpisu #bekazsocjalistow #bekazlewactwa #bekazprawakow (0ba tagi bo to takie komuszki co lubią chodzić do kościoła)
  • 51
@adrninistrator Jakich przedsiębiorców? Każdy przedsiębiorca odkłada do ZUS tyle ile chce czyli najczęściej minimum. Niech sobie marudza a my się nie przejmujmy glupkami :)

Skoto na UoP masz wysokie podatki to logiczne że ludzie uciekają ja DG. Twój pomysł to podwyższyć opłaty DG a mój to obniżyć opłaty UoP. Sam sobie odpowiedz kto z nas chce lepiej dla ludzi :)
chwila, to już jest pewne? Jakieś projekty ustaw? Cokolwiek? Czy tylko gadanie #!$%@?òw z PiS?


@GoogleFuhsia: gadanie #!$%@?ów z PiS wiec juz jest pewne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? z PiS wygraja kolejne wybory (jak ktos sadzi inaczej, to niech sie otrząśnie) i obiecali w cholere socjalu. myslisz ze zrezygnuja z strzyzenia by pokryc te obietnice? jesli tak myslisz, to ponownie proponuje otrząsniecie sie
@KrakenFromKrakenowo: Sam pracuję na UoP, zupełnie niepotrzebne mi super plusy takiej formy zatrudnienia jak L4 czy urlop. Urlop i tak głównie traktuję jako dodatkową kasę (ekwiwalent) przy zmianie pracodawcy, na L4 nigdy w życiu nie byłem. Chętnie sam bym przeszedł na jdg, ale w moim zawodzie rzadko jest taka możliwość, wszyscy współpracownicy patrzą na mnie jak na debila, że nie biorę urlopu, a przecież mógłbym się poobijać, bo urlop się należy.
wszyscy współpracownicy patrzą na mnie jak na debila, że nie biorę urlopu, a przecież mógłbym się poobijać, bo urlop się należy.


@gokotgo: hmm, to nie na temat w tej dyskusji, ale muszę zapytać z ciekawości: serio nie masz potrzeby wyjechania gdzieś, zmiany środowiska przynajmniej raz w roku, zobaczenia świata, itp?