Wpis z mikrobloga

Domowej roboty krem orzechowo-czekoladowy To jest tak dobre, że trzeba się na siłę odrywać... Przepis (własny) podaję poniżej. W porównaniu do Nutelli: połowa mniej cukru, żadnego oleju palmowego, 3x więcej orzechów, 2x więcej błonnika, kaloryczność mniejsza o ok 30%. #gotujzwykopem #nutella #przepisy

Przepis:

Konieczny jest blender / rozdrabniacz, ja używam Bosch MMR08A1.

Czekolada 400 g (ja używam Wedel 64%, może być też kakao, ale wtedy raczej nie obejdzie się bez konieczności dodania cukru-pudru). Można też dodać 1 tabliczkę czekolady gorzkiej i 1 mlecznej.
Mleko 350 ml (bez laktozy, jeśli nie tolerujesz).
Roztapiamy, np. w mikrofalówce lub kąpieli wodnej i mieszamy.

Owoce suszone (wedle preferencji: śliwki, daktyle, rodzynki, żurawina) 100 g
Mleko 100 ml
Mielimy w blenderze na gładką masę.

Orzechy laskowe 400 g
Prażymy przez 15 min. w temp. 175 stopni C.
Jeszcze ciepłe (ale nie gorące) obieramy z łupin. Sposoby są różne, ja wrzucam do sita i mieszam drewnianą łyżką.
Mielimy na półpłynną masę w blenderze (najlepiej podzielić orzechy na 2 porcje, bo wszystko na raz to może być za wiele dla blendera).

Na koniec wszystko mieszamy, przelewamy do pudełka i wstawiamy do lodówki. Świetnie smakuje z ciastkami maślanymi :-)
Jonn - Domowej roboty krem orzechowo-czekoladowy To jest tak dobre, że trzeba się na ...

źródło: comment_k2g7xVlUd0KyfUBH8o0Qg36pVYg3Kuxb.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@JeszApokalipsy: Z dwóch powodów: uprażone smakują świetnie i łupiny się łatwo oddzielają. Smak to oczywiście kwestia gustu, można spróbować bez prażenia - sam jestem ciekaw.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja wolę daktyle, kakao i orzechy, zblendować i zjadać :D gdyby bylo za gęste dodać trochę oleju kokosowego. Nie ma po tym skutków ubocznych w śmierdzącej postaci :D
  • Odpowiedz