Wpis z mikrobloga

Mirki mam tuner dvbt-t z aliexpress oparty na RTL2832U R820T2 , którego używam na co dzień do odbierania ramek ADS-B z samolotów (Raspberry Pi). Dzisiaj chciałem przetestować Tvheadend i podłączyłem tuner pod antenę, którą normalnie mam podpiętą pod telewizor (nadajnik Raszyn). Na telewizorze normalnie odbiera 3 MUXy, ale tuner nie wyszukuje żadnego kanału. Zainstalowałem pod Windowsem ten tuner i w programie ProgDVB chciałem wyszukać kanały - nic nie znalazło, natomiast na tej małej antenie z zestawu wyszukuje kilka kanałów, ale oczywiście sygnał za słaby żeby odtwarzać. Co w tej sytuacji zrobić? Tuner w tvheadend normalnie widoczny. Nie mam już bladego pojęcia co jest nie tak, że antena pod tv odbiera, a pod tunerem nie chce nic wyszukać. Spotkał się ktoś z czymś takim? Tuner wygląda dokładnie tak: https://allegro.pl/oferta/tuner-dvb-t-rtl2832u-r820t2-rtl-sdr-7033941586

#tv #dvbt #telewizja #linux #sdr #tvheadend
  • 10
@SallyDouble: a jesteś pewien że ten tuner obsługuje dvbt z kodowaniem MPEG4 czyli standard kodowania w Polsce? W opisie tego zupełnie nie ma. Jeżeli obsługuje MPE2 to oczywiście kanały mogą być wylapane ale wizji nie zobaczysz, ewentualnie fonię. Sprzedawca w opisie nic o tym nie pisze że tuner odbiera tv w Polsce. Prawdopodobnie u nas może służyć tylko do zastosowań takich jak w opisie. Natomiast w swoim tv jeżeli nie jest
@Quattron: Hmm ale sądzisz, że kodowanie wpłynęło by na wyszukiwanie kanałów? Obrazu i fonii na tej małej antenie nie ma ze względu na siłę i jakość sygnału (mam jakieś 60km do nadajnika, stąd ta większa antena)
@SallyDouble: mówię to na podstawie tego że tunery z MPEG2 wyszukują kanały naszej tv ale choćbys stał pod nafajnikiem nic nie zobaczysz. Dlatego też każdy dekoder czy Tv ma tow specyfikacji. Masz instrukcje obsługi tego sprzętu?
@paczus13: @Quattron: Nie działa zarówno pod Windosem jak i Linuxem. SDR# sprawdzałem co widać na 660MHz ale nie widać praktycznie żadnego sygnału. Czy to możliwe ze impedancja kabla jest nie taka jak trzeba?

Problemem jest tutaj to, że na większej antenie nie wyszukuje kanałów chociaż tv normalnie odtwarza, a na małej antenie z zestawu od tunera wyszukało jakieś kanały (skanowałem tylko jeden MUX), pobrało EPG, ale z uwagi na słaby