Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Brat cioteczny lvl 16 który właśnie po ukończeniu 11 klasy w UK poszedł do collegu (2 lata a potem na studia) w #uk przysłał mi swój plan lekcji. Robi przedmioty te które wybrał, żadnego WF-u po ukończeniu szkoły, z angielskiego i matematyki i kilku opcjonalnych przedmiotów jak business studies, francuski, technika, ICT i polski w 11 klasie zdał egzaminy GCSE i to mu wystarczy do końca życia. Dalej się zastanawiam czemu szkoły średnie w Polsce nie mogłyby skupiać się tylko na przedmiotach zawodowych tylko dalej musi być matematyka, polski, WF czy inne bzdety.

I nie to nie jest part time - powyżej 15 godzin na tydzień liczy się jako normalna edukacja w pełnym zakresie godzin xD

#edukacja #college #szkola #reformaedukacji
  • 44
Ale w jakim celu ta matematyka humaniście? Żeby swoje dzieci uczył? xD


@MarianoaItaliano: jestem absolutnie przeciw temu, żeby humanistów uczyć matematyki! Według mnie nie ma sensu idiotów chronić, tylko trzeba ich doić.

Chcesz kredyt i nie umiesz policzyć procentu składanego - i dobrze. Chcesz kupić płytki i nie umiesz policzyć ile? Zapłać. Takim człowiekiem łatwiej sterować, bo nie wie jak działa statystyka. Jak dla mnie - same plusy.
bo tu Polska i nawet na profilu infromatycznym musisz miec geografie, religie i wos :)


@spidero: Pomijając to środkowe to akurat bardzo dobrze!

Dalej się zastanawiam czemu szkoły średnie w Polsce nie mogłyby skupiać się tylko na przedmiotach zawodowych tylko dalej musi być matematyka, polski, WF czy inne bzdety.


@MarianoaItaliano: A teraz zastanówmy się nad etymologią nazw - "szkoła zawodowa" i "liceum ogólnokształcące" ( ͡° ͜ʖ ͡°