Wpis z mikrobloga

Takie tam, żeby było gdzie piwo odstawić bez ryzyka rozlania :)

Wykonanie: profile za 25zł, plaster akacji kupiony na OLX i trochę farby, do tego prosta spawarka MMA i pistolet natryskowy.
Zastanawiam się jeszcze nad wypełnieniem widocznego pęknięcia drewna żywicą, ale żona warczy, że nie potrzeba, a ja się też boję, że tak cięty plaster będzie pracował od zmian wilgoci i jak to pęknięcie wypełnie, to pęknie gdzie indziej, albo to wypełnienie się z czasem odspoi. Tak jak jest w sumie też może być, ta szpara w niczym nie przeszkadza.

#stolarstwo #majsterkowanie #rekodzielo #meble
Jarek_P - Takie tam, żeby było gdzie piwo odstawić bez ryzyka rozlania :)

Wykonani...

źródło: comment_0Ha7GEJ2yVykf0RRoU6SqB3rZHuKOenc.jpg

Pobierz
  • 48
@Marcinnx: drewno jest olejowane - taki gotowy plaster kupiłem. Fakt olejowania stanowi dodatkowy argument przeciwko żywicy. W sumie szkoda, bo taki efekt byłby fajny. Ale nic, może gdzieś się kiedyś znajdzie jakiś inny plaster, to go zrobię po swojemu i podmienię :)
@spiritoo: poduszka tak wyszła na zdjęciu, jakby świeciła się jak... wiadomo, co, ale absolutnie nie jest satynowa, to jest (chyba) bawełniane płótno, zdecydowanie matowe. W rogu zdjęcia widać jeszcze pluszaka przyniesionego przez któreś z dzieci, on normalnie nie stanowi elementu wystroju :)
@Jarek_P: miałam bardziej na myśli podłogę, listwy przypodłogowe, kanapę i ściany w stołówkowej żółci. Patrząc na te kilka elementów, już mam przed oczami jak wygląda reszta pomieszczenia, bo trochę się tego w życiu naoglądałam, ale stolik serio spoko.
@zordziu: szerokość profili (jest 30x30 i 15x15 środek), to wybór mojej żony, ja chciałem to zrobić z 20x20 , ale oglądając wizualizację twierdziła, że za wiotkie będzie (wizualnie), wzmocnienia są też tylko i wyłącznie dla wyglądu. Faktem jest, że gdy kontrolnie sobie na tym usiadłem, to ani drgnęło, najmniejszej tendencji do chwiania :)

@TAKATA_: nie, spoko, żona warczy, dzieci miauczą, ja czasem muczę, normalnie jest :)
@spiritoo: ściany nie są żółte, to jest bardziej jasna brzoskwinia. Ale fakt, na zdjęciu wyszła żółto. Reszta pomieszczenia ewoluuje sobie, bo pierwotnie wyglądała zupełnie inaczej, mam pod ręką zdjęcie z realizacji ściany "telewizyjnej", z tego sobie wyobraź resztę. Karnisz i firany nie pasują, wiem, ale póki co brak koncepcji, co z nimi zrobić, prawdopodobnie plisy na okna pójdą.
Jarek_P - @spiritoo: ściany nie są żółte, to jest bardziej jasna brzoskwinia. Ale fak...

źródło: comment_5D0pK8VEJOYgPhbZ6BSvO7geKw4pfRvj.jpg

Pobierz
@Jarek_P: Jak to je akacja i kupisz dobrą żywice to na pewno nic nie puści.
Chyba że ten plaster je "świeży", wtedy poczekaj bo jebnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Edit: tera doczytałem, jak juz olejowane to po ptakach, a szlifowanie może "naturalny" kształt drewna popsuć. No ale fajna robota.