Wpis z mikrobloga

Mirki moja różowa pracuje w pewnym januszexie od 3 lat lecz atmosfera i zakres obowiązków ostatnio ja przerasta i postanowiła się zwolnić.
No i napisała wypowiedzenie, wszystko pięknie poszla do szefa z nim a ten że jej nie podpisze bo nie ma ludzi do roboty i że ona dobra pracownica i nie zwolni jej i koniec a jak jutro nie przyjdzie rano to dostanie dyscyplinarnke. Jak mi to powiedziala to aż mnie zagotowalo. Jutro idę z nią do tego Janusza i pomóżcie mi trochę co mu powiedzieć albo postraszyc jak by dalej był nieugiety.
#praca #januszebiznesu #rozowepaski
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damianj4: Zdradzę Ci sekret.
Twoja dziewczyna NIC nie musi, mało tego NIE MUSI iść jutro do pracy.
Jedyne co to na świadectwie pracy będzie miała wpis, że opuściła stanowisko pracy + ciężkie naruszenie.
Życzę powodzenia Januszowi w ugraniu czegokolwiek, jedynie sobie może postraszyć sądami, ale niech uważa na co mowi bo sam moze sie wpakować w art 115. KK (groźba bezprawna).
Jeśli nie potrzebuje świadectwa pracy do następnej firmy lub
  • Odpowiedz
@damianj4: Niech wyśle wypowiedzenie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Jeżeli są kadry to niech zaniesie dwa egzemplarze, jeden zabiera dla siebie z potwierdzeniem odbioru, datą i pieczątkami. Jeżeli jest sekretariat to niech na dziennik odda wypowiedzenie też z potwierdzeniami, że to zrobiła. Biorąc pod uwagę, że jest początek miesiąca to ma sporo czasu na załatwienie tego żeby wypowiedzenie leciało od października. Dodatkowo niech przy świadkach wypowie umowę. Co do maila
  • Odpowiedz
@damianj4: Mój różowy miał identyczną sytuację xD Konsultowaliśmy się nawet z prawnikiem w tej sprawie. W razie problemów ze strony pracodawcy istotne jest jedynie żeby byli świadkowie, którzy potwierdzą że Twoja dziewczyna złożyła wypowiedzenia tego konkretnego dnia. Stawiam jednak, że janusz nie będzie próbował ciągnąć tego dalej bo jest z góry na przegranej pozycji. W naszym przypadku różowy po upłynięciu okresu wypowiedzenia po prostu nie poszedł do pracy. Co ciekawe
  • Odpowiedz
@damianj4: Ja bym w z związku z tym wysłał do Janusza maila o treści typu: "W związku z odmową przyjęcia wypowiedzenia osobiście przesyłam je drogą mailową", załączył skan wypowiedzenia oraz dodał PIP w kopi. To powinno obudzić Janusza i zainteresować PIP, jednocześnie dając żonie niepodważalny dowód, że wypowiedzenie zostało złożone, w razie gdyby Janusz chciał jeszcze bruździć.
  • Odpowiedz
@damianj4 wypowiedzenie umowy o pracę jest oświadczeniem woli. Wystarczy wysłać SMS do przełożonego z informacją o wypowiedzeniu UoP i już - jak coś SMS służy jako podkładka przed sądem pracy.
  • Odpowiedz
@Herm1t: czemu musi przyjść czy czemu składanie wypowiedzenia z początkiem miesiąca to słaby pomysł?
Musi przyjść, bo jeśli jest na okresie wypowiedzenia, to nadal musi pracować, jak nie przyjdzie, to hyc dyscyplinarka.
Okres wypowiedzenia się liczy w całych miesiącach. Czyli jeśli ma jeden czy trzy miesiące wypowiedzenia, to składając je na początku września, jej okres wypowiedzenia to ten jeden miesiąc czy trzy plus prawie cały wrzesień. Niby dni pracujących tyle
  • Odpowiedz