Wpis z mikrobloga

Mirki moja różowa pracuje w pewnym januszexie od 3 lat lecz atmosfera i zakres obowiązków ostatnio ja przerasta i postanowiła się zwolnić.
No i napisała wypowiedzenie, wszystko pięknie poszla do szefa z nim a ten że jej nie podpisze bo nie ma ludzi do roboty i że ona dobra pracownica i nie zwolni jej i koniec a jak jutro nie przyjdzie rano to dostanie dyscyplinarnke. Jak mi to powiedziala to aż mnie zagotowalo. Jutro idę z nią do tego Janusza i pomóżcie mi trochę co mu powiedzieć albo postraszyc jak by dalej był nieugiety.
#praca #januszebiznesu #rozowepaski
  • 28
  • Odpowiedz
@damianj4: co on ma do podpisywania, ona wypowiada umowę i nie musi mieć jego zgody. Jedynie musi zachować okres wypowiedzenia przewidziany w umowie. Albo razem z wypowiedzeniem położyć l4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damianj4: Wypowiedzenie jest jednostronnym oświadczeniem woli. Zgodnie z kodeksem cywilnym będzie skuteczne gdy pracodawca będzie miał możliwości zapoznania się z nim. Także Janusz jak nie będzie chciał to nic nie musi podpisywać, dziewczyna niech pracuje przez okres wypowiedzenia i tyle.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@damianj4: wysłanie mailem jest wiążące, a do tegp masz dowód na ewentualną sprawę w sądzie pracy. Jednak nikt nie bedzie taki glupi zeby dawac jej dyscyplinarke. Jedynie okres wypowiedzenia musi wypracować, albo isc na zawonienie lekarskie.
  • Odpowiedz
@Izyk85: Zgody mieć nie musi, ale musi mieć podpis. Przecież inaczej wtedy taki dokument jest bez znaczenia, możesz sobie wydrukować ze wsteczną datą i udawać, że wypowiedziałeś umowę miesiąc czy 3 wcześniej
  • Odpowiedz
@damianj4: Wypowiedzenie czy rozwiązanie za porozumieniem stron? Bo pierwszego nie musi podpisywać, ale trzeba dopracować lub przesiedzieć na l4 do końca okresu wypowiedzenia. Drugie to już jego dobra wola czy podpisze, nie dziwię się że nie chce puścić pracownika z dnia na dzień, jaki miałby mieć w tym interes?
  • Odpowiedz
@damianj4: kolega miał podobna sytuacje, pracodawca mieszał, kolega go ładnie nagrał podczas rozmowy i zgłosił do pipu. Nie muszę mówić jak to się w sądzie skończyło chyba, ale kolega nie zalowal
  • Odpowiedz
@general-lufa: dobra coś przeczytałem i wynika że nagrywać nie można chyba że na celu ma to bronienie swoich praw w sądzie. I o ile nie przekroczy to jakiś tam praw o prywatności to jest spoczko
  • Odpowiedz
  • 17
Takie rzeczy robi się pod koniec miesiąca a nie na początku, bo jak masz miesiąc wypowiedzenia to teraz musisz tyrać dwa.
  • Odpowiedz
@damianj4: niech powie przy kilku osobach do szefa że składa wypowiedzenie (ustnie, ale musi mieć świadków) i to wystarczy. W razie problemów inspekcja pracy i sąd.
  • Odpowiedz