Wpis z mikrobloga

@AgrrsywnyBusiarz: ale moje auto ma tylną szybę, więc z niej korzystam - tak samo jak przy parkowaniu nie wyłączam czujników ani nie zaklejam kamery cofania gumą do żucia. Jak przyjdzie mi cofać na lusterkach to będę cofał na lusterkach, big deal...
  • Odpowiedz
@antoniomargaretti: zawsze cofam jak twój stary, jest szybciej i bezpieczniej bo wszystko widzisz

@Drug_Research: Guzik prawda, cofając jak twój stary zupełnie nie widzisz co się dzieje z przodu auta a tam jest oś kierująca!


Kurde, ale może rozróżnijmy wyjazd tyłem z miejsca parkingowego od wyjazdu tyłem kilkanaście-kilkadziesiąt metrów z wąskiej ulicy, co?

90% przypadków gdzie ktoś wyjeżdżając z miejsca postojowego załatwia bok w aucie obok to właśnie cofanie patrząc przez tylną szybę. Patrząc w
  • Odpowiedz
Mam wrażenie że większość wykopków nie ma lusterka środkowego że #!$%@?ą tak o pezejechaniu kogoś. Prawko mam 4 lata(tak wiem, mało) na egzaminie musiałem odwalać jakąś ściemę z patrzeniem się do tyłu. Poza tym to nigdy tak nie robiłem. Nikogo w życiu nie przejechałem, w nic nie przydzwoniłem.

  • Odpowiedz
@Krupier: a jak trafi ci sie słupek na środku auta z tyłu albo przejdzie pieszy jak będziesz patrzeć w drugie lusterko, to co zrobisz? Ja tak przywaliłem w słupek (centralnie na środku auta, przywaliłem hakiem) którego nie widziałem w lusterkach. Od tamtej chwili lusterka tylko do parkowania tyłem, do cofania odwracam łeb + co jakiś czas kontroluje lusterka i przód (szczególnie jak skręcam kierownicą)
  • Odpowiedz
a jak trafi ci sie słupek na środku auta z tyłu


@Paayor: to połamię zderzak i naprawię.

albo przejdzie pieszy jak będziesz patrzeć w drugie lusterko


Nie patrzę tylko w jedno lusterko. Pieszego możesz nie zauważyć również z obróconą głową.
  • Odpowiedz
@Krupier: Jak chcesz go nie zobaczyć mają tylną szybę + boczne? Jak masz przyciemniane i jest ciemno, to fakt - możesz nie zauważyć. Ja wolę nie łamać zderzaka, niby po to jest, ale po co. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak chcesz go nie zobaczyć mają tylną szybę + boczne?


@Paayor: normalnie. Patrzysz w tył - nie ma pieszego, patrzysz na chwilę w lusterka - pojawia się pieszy i akurat go nie widzisz. Ci skubańce wyskakują znikąd. xD

Ja wolę nie łamać zderzaka, niby po to jest, ale po co. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Paayor: ja też, póki co jeszcze mi się nie zdarzyło.
  • Odpowiedz
Ogólnie widoczność słaba, nie rozumiem jak można łeb do tyłu dawać przy manewrach cofania.


@Jestem_tu_zielony: żeby nie potrącić nikogo w martwej strefie? Raz prawie człowieka potrąciłem cofając na lusterka, akurat tak szedł, że pojawiał się w lusterkach w które nie patrzyłem.
  • Odpowiedz
  • 3
@enron Dam sobie rękę uciąć, że szybciej cofnę z przyczepą mając tylko lewe lusterko niż Ty patrząc przez szybę. I dam sobie czubek #!$%@? uciąć, że więcej rzeczy w tym lusterku zauważę. ;)
  • Odpowiedz
@AgrrsywnyBusiarz ale po co, skoro wyczuwanie parkowania tyłem na powiększające lusterka Cadillakiem Seville, Impalą czy zwykłą Crown Victorią zajmie ci sporo czasu, a zanim to wytrenujesz to zmienisz auto na innego rzęcha.

Dlatego na większosci amerykanskich filmów jak kierowca cofa to i tak patrzy w tylna szybę bo tak jest szybciej, dokładniej i wygodniej
  • Odpowiedz
Prawda generalnie taka że najlepiej to robić i tak i tak. Spojrzeć za siebie, w lusterka - zasada "oczy dookoła głowy". W praktyce patrzenie za siebie wypada lepiej przy dłuższym cofaniu, trudno tutaj uogólniać.
  • Odpowiedz