Wpis z mikrobloga

@salvador5000: jedyne kłopotliwe pytanie dla niego to: "Kto z naszej firmy dostał w łapę, by Wasza mogła wprowadzić u nas PPK? A tak takie bardziej poważne: Jakie macie wyniki finansowe w funduszach inwestycyjnych? Jak wam szło w OFE? Jakie korzyci macie z tytułu, że to ich firma prowadzi PPK (zniżki na ubezpieczenia itp). Ile % pobierają przy wypracowanych zyskach z funduszu inwestycyjnego?
@salvador5000: Wrzucę poniżej swoją odpowiedź na podobne pytanie z reddita (chociaż miało trochę inną formę, więc tekst może się wydawać mniej spójny). Może kogoś zainteresuje i rozwieje swoje wątpliwości.

tl;dr idea fajna, program średni (pompowanie spółek skarbu państwa i funduszy inwestycyjnych), jak już jest wprowadzony, to raczej nie opłaca się w nim nie uczestniczyć, edukacja finansowa to ratunek i rozwiązanie problemu nieoszczędzania na emeryturę; przed podjęciem decyzji zróbcie risercz na własną
Jeszcze do końca nie wiem o co chodzi z tym ppk tak naprawdę. Muszę poszukać jakiegoś naprawdę dobrego artykułu, który mi wszystko wyjaśni co i jak bo jednak jeśli chodzi o dodatkową kasę to ja chce w tym brać udział