Wpis z mikrobloga

#android #xiaomi #huawei #telefony #internet #smartfon

Witajcie,

Jako, że mój Redmi 4X odchodzi na emeryturę zamierzam kupić nowy telefon. Do dyspozycji mam max. 1300 zł.
Zastanawiałem się nad :
XIAOMI Mi 9 SE (główny faworyt)
Huawei P20
Huawei P20 Pro
LG V30
Xiaomi Mi Note 3

Zależy mi głównie na jakości zdjęć, oprócz tego żeby miał w miarę nieduży ekran (w MI 9 SE - trzymałem go w ręce - jest jeszcze spoko, wypada pod tym względem niewiele gorzej niż 5 calowy Redmi 4X) oraz przyzwoity czas pracy na baterii (Wi-FI, YT etc.).

Zagadnienie nr 2 : jak to jest, że sklep MOBILE4U GSM :
https://allegro.pl/uzytkownik/Mobile4Ugsm

z Krakowa sprzedaje telefony po cenach praktycznie GearBestowych (BangGooda nie biorę pod uwagę) i do tego jest 24 miesięczna gwarancja producenta? Miałem już kupować MI 9 SE, ale chciałem się poradzić w tych DWÓCH kwestiach. Liczę na pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@cincin27 @PurpleHaze to jaki jest haczyk w tym sklepie? Sami naprawiają te telefony? Mają najtańsze ceny, nawet na Allegro nie znajdzie się nic taniej. Czy wysyłają gdzieś do naprawy? Kumplowi tydzień przed końcem tej gwarancji 24- miesięcznej w LG G3 wymienili całą płytę główną. (z tego co wiem, tak słyszałem, że oddaje się im telefon, a oni mają dostarczyć to gdzieś dalej do naprawy).
  • Odpowiedz
@DonAndresPL8: haczyk polega na tym ze sklep sobie sprowadza wlasnymi kanalami xiaomi, a w razie W jest problem.

Problem glownie polega na tym, ze xiaomi poza swoimi centrami dystrybucji, nie sprzedaje czesci zamiennych i nie zaopatrza podmiotw trzecich.
Ergo serwis ma albo dostep do czesci kupowanych w chinach, albo z innych telefonow, wymiana podzespolow to nie jest jakies wielkie halo, ale dostawa czesci moze juz troche trwac. Bo jesli handluja
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: ale skoro wystawiają paragon, to muszą mieć jakieś porozumienie z oficjalnym polskim serwisem Xiaomi i u nich naprawiają telefony? Przecież nawet samemu na podstawie paragonu można reklamować to w serwisie Xiaomi..
  • Odpowiedz
@DonAndresPL8: ()
Kolego postaram sie, wyjasnic ci to prosto i klarownie.

Oficjalny serwis Xiaomi w Polsce, prowadzony jest nie przez firme Xiaomi, a przed polskiego dystrybutora tej marki.
Jesli kupisz w sklepach ktore maja telefony od oficjalnego dystrybutora, wtedy masz w Polsce gwarancje i mozesz slac
  • Odpowiedz