Wpis z mikrobloga

@hihohiho: @lubie_jablka: @pirus: @zbanowanyzapaste:
Przydarza mi się ta sytuacja notorycznie i zauwazylem, że inni też nie bardzo wiedzą jak się zachować nadjeżdżający z prawej jadą prawa strona drogi i na samym skrzyżowaniu zmieniają pas żeby wyminąć zaparkowane pojazdy. W zasadzie skrzyżowanie jest tak zbudowane , że ja już jestem na skrzyzowaniu, a auto z prawej chce mi się wciskać na lewy pas. Co innego jak czerwony jest pierwszy
@HowHigh: Czy jest tam wymalowana podwójna linia ciągła? Ostatnio było parę wyroków, i (choć wiem, że u nas nie ma prawa precedensu), jest ona coraz częściej interpretowana tak, że możesz ją przekroczyć legalnie, jeśli inaczej nie masz możliwości kontynuacji ruchu, ale musisz ustąpić wszystkim tak jakbyś się włączał do ruchu. W takim wypadku pierwszeństwo miałby żółty.

Jeśli linii nie ma, wydaje mi się, że żółty zgodnie z zasadą prawej ręki musi
@HowHigh Jak nie chcesz mieć wypadku, to puszczaj tych z naprzeciwka zanim zajmiesz przeciwny pas. Pamiętaj, że to nie jest sytuacja jak na 3 pasmowej obwodnicy tylko jedziesz warunkowo pod prąd jak przy wyprzedzaniu tylko wyprzedzany stoi w miejscu. Na marginesie na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać.( ͡º ͜ʖ͡º)