Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Ja mam nadzieję, że #cyberpunk2077 to będzie średniak. Z tego powodu, że ludzie już nie będą argumentować swoich #!$%@? jakie to #cdprojektred jest super i też przestanie mieć szufladkę "gier dla każdego". IMO ten tytuł powinien zainteresować tylko wielbicieli tego "uniwersum". Mnie od samego początku odrzuciła cała otoczka a sam Cyberpunk dla mnie jest czymś mało ciekawym ¯\_(ツ)_/¯ Redzi po prostu zrobią grę, zgarną kwit i zaczną robić coś innego. Nie widzę nic w tym złego.

No i to jasne, że #wiedzmin3 jest przehypowany, co nie zmienia faktu, że grało mi się dobrze i miło wspominam ten tytuł.

#gry #xboxone #ps4
  • 24
@Mega_Smieszek: Ciężko się to czyta, bo to jest napisane w tonie "Mnie to nie interesuje, niech zrobią, wezmą kasę i zaczną robić coś, co mnie interesuje), bardzo dojrzałe. Ludzie lubią CDPR dlatego, że mają prokonsumenckie podejście i starają się być fair, a jednocześnie zarobić. Jeśli jedyny twój argument za tym, żeby gra była co najwyżej średnia to fakt, że ludzie ich lubią, to jest to co najmniej przykre.
@Mega_Smieszek: Chcesz słabej gry, bo nie jest Wiedzminem. Rynek jest już zarzygany dark fantasy, dobrze, że robią coś innego. Wiedźmin i wybitna gra to nigdy nie stało obok siebie w jednym zdaniu. Dziki Gon ma za cienki gameplay, to gra, którą uratowały side questy. Chyba, że ktoś lubi być prowadzony za rączkę przez podświetlone ślady, odhaczać 1000 nudnych pytajników i przechodzić grę na jednym skillu. W najgorszym razie, 2077 to będzie
@marek-kalka: Deus i Ruiner jak najbardziej. Prey wygląda po gameplayach bardziej na space horror niż cyberpunk. Wolfenstein nie spotkał się z dobrym odbiorem. Od siebie dodałbym Observera, System Shock, Shadowrun. Sęk w tym, że żadna z gier bliskich czystemu cyberpunkowi, nie przebiła się tak mocno jak Skyrim, Wiedzmin 3. Na jednego Deus exa, który rzeczywiście jest dzisiaj ikoniczna grą, przypada multum znanych rgp fantasy. Baldury, Icewind Dale, Neverwinter, Torment, Diablo, Jade
@elswyr78: Pisząc ostatnie lata miałem na myśli bardziej tak ostatnie trzy-cztery lata niż cofanie się do Baldura. Fantasy zawsze będzie dużo więcej bo to bardziej ogólny nurt, ale ja widzę trend mocnego wpychania tych retrofuturystycznych lub postapo/sci fi motywów.