Wpis z mikrobloga

@XXXkarolXXX: to zależy. Masz typowe szkolenia Albrehta o prawie żadnej wartości, gdzie masz więcej kolczingu niż wiedzy. Po tym wiesz że trzeba tanio kupić i drogo sprzedać. Masz szkolenia Hryniewicza, gdzie poza wiedzą masz i pozytywne wartości. Masz i szkolenia Sempowicza jeszcze level wyżej bo tam masz bardzo trudne nieruchomości, syndyków, komorników i inne ciekawostki. Są też szkolenia kierunkowe Kleczewskiego lub chłopaków z Łodzi (Jerka i Mularczyk) o kamienicach. Ja robię
  • Odpowiedz
@XXXkarolXXX: A czego byś się chciał na takim szkoleniu niby nauczyć? Kupujesz nieruchomość tanio i sprzedajesz drożej po remoncie. Ewentualnie kupujesz na licytacji komorniczej i sprzedajesz po pozbyciu się lokatora, niestety jest to teraz bardzo trudne. Generalnie nie opłaca się już w to wchodzić bo nikt nie chce kupować odpicowanych mieszkań w blokach z wielkiej płyty, nie wspominając już nawet o gotowcach inwestycyjnych, przekształcanie mieszkania w niewynajmowalne pokoje nie podnosi jego
  • Odpowiedz
@Yogi_, @XXXkarolXXX: też uważam, że z prostych tematów na stały dochód najlepsze będą lokale. Unikasz wszystkich problemów z lokatorem i ustawy o ochronie jego praw. To co ja robię na gruntach to raczej uzupełnienie strategii bo zysk świetny ale jednorazowy.
  • Odpowiedz
@XXXkarolXXX: Tutaj masz zarys tego co lubię robić: https://strefa.pro/2018/05/pewna-jest-tylko-smierc-podatki-nie-zawsze/ :-)
Teraz będę budował oddział w jednej z firm, który będzie nastawiony na współpracę z inwestorami i kreowanie dla nich takich rzeczy. W trakcie mam np dom który mój inwestor kupił w udziałach a w październiku dowiem się, czy rokowanie na duży budynek po administracji publicznej poszły po naszej myśli. Trzeba mieć otwarte oczy bo faktycznie na mieszkaniach jest teraz bardzo duża
  • Odpowiedz
Przeczytałem z ciekawością, bardzo fajny artykuł :) rozumiem, ze teraz w podobny sposób obracasz gruntami? Gdzie mogę więcej o takim czymś poczytać?
  • Odpowiedz
@XXXkarolXXX: staram się wrzucać nowe teksty o obrocie gruntami na stronę, ale zmian jest bardzo dużo i jednego pełnego kompendium wiedzy póki co nie ma. Chciałem takie stworzyć, ale kasy z tego by nie było a pracy bardzo dużo z aktualizacjami. Nieźle sprawdza się moja grupa dla uczestników szkoleń bo tam są fajne kejsy i odpowiedzi na większość pytań. Jak nie ma to pytasz i dość szybko będzie temat wyjaśniony.
@
  • Odpowiedz