Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem pierwszy raz u #psycholog
Poszedłem, bo miewam wybuchy gniewu. Potrafię zacząć wrzeszczeć na #rozowypasek .
No nieładnie. No to pomyślałem, że zobaczę co mi powie specjalista.
Wysłuchała uważnie, zadała wiele pytań. Koniec końców powiedziała, że to nic nadzwyczajnego. Poleciła metody relaksacyjne z internetu i żebym nad sobą pracował tak jak to robiłem do tej pory.

I tu moje pytanie: próbować u kogoś innego czy rzeczywiście nie mam się czym przejmować?
#pytanie #psychologia i trochę #zwiazki
  • 20
  • Odpowiedz
@overjoyed: Agresja pojawia się wtedy gdy tłumisz wewnętrzne problemy. Póki ich nie rozwiążesz to agresja nie zniknie, co najwyżej będzie przytłumiona.

Czy pomogłem? Nie. Ale ta pani psycholog też nic więcej nie powiedziała. Idź lepiej do psychoterapeuty bo znów trafisz na panią psycholog co poszła na studia sama mając problemy ;-)
  • Odpowiedz
  • 14
@overjoyed przede wszystkim sprawdź co kończył dany terapeuta... Ja się ostatnio dowiedziałam, że mama mojego byłego zrobiła sobie specjalizację terapeutyczną przez jakieś kursy. Jest bibliotekarką koło 50, która nie potrafi w empatię. Pozdro.

No i #!$%@? rada od psychologa, bo przychodzisz z ewidentnym problemem, a on mówi, żebyś nie przesadzał, bo to normalne. Jeżeli robisz coś, co sprawia, że Ci źle, to trzeba nad tym pracować. Zwłaszcza, że napady agresji nie
  • Odpowiedz
I tu moje pytanie: próbować u kogoś innego czy rzeczywiście nie mam się czym przejmować?


@overjoyed: A czego byś oczekiwał od psychologa? Rady z cyklu - zrobi pan sobie listę tego co pana denerwuje i spali ją by wybuchy gniewu znikły? Praca nad sobą to podstawa wszelkich terapii.
  • Odpowiedz
@overjoyed: Zawsze zastanawiałem się nad okazywaniem emocji. Z jednej strony relaksacja, ale czy na pewno? Może w twoim przypadku technika z "Dwóch gniewnych ludzi" sprawdziłaby się lepiej? ;)
  • Odpowiedz
@MisiuMisiu ja przez kilka lat byłam na terapii w ramavh NFZ w poradni zdrowia psychicznego. Raz w tygodniu. Zależy gdzie się trafi, ale nie wszystko na fundusz jest ściekowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz