Wpis z mikrobloga

@Medyc: u części osób pierwsze zetknięcie z yerbą bywa mocno przeczyszczające.

Osobiście polecam Colon Especial, masz czystą, wyselekcjonowaną yerbę bez zbędnych dodatków. Czytałeś już jak to sobie ogarnąć czy potrzebujesz instrukcji? :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@friday91 coś tam czytałem. Zalać wodą która ma 70-80 stopni, i poczekać aż ostygnie

Żadna filozofia

A jak długo trwa to "przeczyszczenie" będę tak miał przez parę dni czy jak?
  • Odpowiedz
  • 0
@Medyc: yerby które podałem kosztują po 20 zł. Ale są yerbami a nie jakimś perfumowanym szitem. Możesz sobie kupić sommerka na pierwsze p--o ale to nie ma nic wspólnego z piwem a jest po prostu perfumowane. Tak jak green, Verde czy guarani. Jak chcesz delikatności i owocowosci to już lepiej jakieś taragui marakują
  • Odpowiedz
@Medyc: moim zdaniem jest to dobry początek, choć jeszcze lepszy byłby w przypadku czystej mate green (wiadomo są różne gusta smakowe: jedna os. woli cytrusowe inna ziołowe itp.. Może nie jest to yerbowy szczyt doznań, ale na jak na początek to moim zdaniem dobry wybór.
  • Odpowiedz
@Medyc: Zalać wodą o temperaturze 70 stopni, poczekać ze 2 minuty i spróbować. Jak będzie za słabe, to czekać dalej. Jak nie, to pić. Ja za pajarito niezbyt przepadam, ale to klasyka i wiele osób sobie chwali, więc warto spróbować. CBSe jest ok.
  • Odpowiedz