Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #remont
Mam w planach klejenie karton-gipsu na ściany w starym budynku. Właśnie skuwamy farbę i o ile na 2 ścianach jest w miare ok, o tyle dwie ściany są zupełnie głuchę (po opukaniu). Uderzenie młotkiem powoduje odpadanie tynku aż do gołej cegły, a sam tynk jest na tyle kruchy, że jak ścianę mam "napoczętą", to jestem w stanie go rwać ręką. Co robić w takiej sytuacji? Najchętniej zleciłbym zrywanie tynku przynajmniej na dwóch ścianach aż do gołej cegły, ale dziadkowie i ekipa budowlana mi się buntują. Może skuć go tylko miejscowo? (tam, gdzie będą klejone płyty) A może da się jeszcze te konstrukcję jakoś wzmocnić? (klej + profile?)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matteo_moravietzky: jak robisz GK to po co rwiesz farbe? zeby sie 'placki' trzymaly?
Jak na sciane idzie GK to odbic to co odlatuje, narzucic cos zeby bylo do czegos przykleic i wio, Chyba ze tynk gruby i warto powalczyc o rozmiar pokoju, to wtedy mozna zrywac.
  • Odpowiedz
@matteo_moravietzky:
Nie no full pro :) Ten grunt ma na pewno " Pamięć Tynku" i go zlepi strukturalnie.
Ja bym posmarował ścianę jeszcze lewoskrętną witaminą D *

Mój teść też miał kiedyś genialny pomysł jak się od dziurawej rynny ściana nasączała i wyłaził grzyb, stwierdził że zrobi dziurki wiertarką i napcha spiralek grzejnych ze starej lokówki teściowej :D
Mieli pierwszą w kamienicy ścianę przewodzącą do czasu wypalenia się tych spiralek
  • Odpowiedz
@matteo_moravietzky: Zobacz na opakowaniu kleju. ja nie kleilem na placki. Wiem tylko tyle ze ten klej bardzo dlugo schnie, ale pewnie ze 3cm minimum ma. Dlatego warto te dziury zachlapac czyms, zeby jakis poziom zlapac.
  • Odpowiedz
Czy starczy w miejscach placków?


@matteo_moravietzky: jak samo odpada to lepiej całą ścianę bo łatwiej kleić, nie będziesz musiał celować gdzie dać placki dokładnie no i nie będą te placki musiały być tak grube
  • Odpowiedz