Wpis z mikrobloga

@kepa0: też go spotkałem, byłem od 17-23 sierpnia i 2 dni z rzędu przy wejściu na czarny staw się kręcił i jadł zieleninke. Jakiś debil podszedł i dał mu jakiś słodki wafel - mówie że nie dawajcie mu słodyczy typ chyba zagraniczny (multum ukrów było w tatrach w tym tyg) bo nawet nie zareagował jak zwróciłem mu uwagę.
ależ mnie wkurza, że nie ma telefonów z porządnymi obiektywami i matrycami. Kurde, mogliby robić edycje typu "dla amatorów fotografii" - niechby nawet były grubsze o te 2-3mm (przy okazji będzie lepsza bateria), ale z większą matrycą i jakimś choćby ciutkę sensowniejszym obiektywej... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@enron: kiedyś były takie próby. Samsung S4 Zoom.
Pobierz
źródło: comment_dgKahN5okgljf9EpSV81Iwk5Vrh0V6Gb.jpg
@Krupier: fajny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą, mam parę aparatów - w tym jeden bardzo fajny (swego czasu) kompakt - Canon G10. Kiedyś absolutny TOP Canona jeśli chodzi o kompakty, a teraz? Kurczę, ładniejsze zdjęcia wychodzą z głupiego srajfona który ma matrycę wielkości rozdeptanej pchły... Jedynie dzięki obiektywowi ma przewagę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: Pojawiają się już komórki z dobrym aparatem jak np. ten nowy Huawei z zoomem optycznym x6 czy nowe Samsungi.

Dziś nie ma sensu kupować małej lustrzanki a lepiej dołożyć do telefonu z lepszym aparatem.
Sam mam V30 i zdjęcia robi genialne jak na komórkę.
@losmarineros ziomuś nikomu nie podkradlem. Jak masz wątpliwości - daj link to je rozwiejemy.

Taak, nue Rys tylko Rysów - edytować nie moge.
@pawel694
@nojasneurwa
@shakerrti1

Bardzo ladnie podbiliscie kolorki, ja wczoraj i dzisiaj caly dzien w drodze więc na mojej liście priorytetow bylo daleko, ale dziękuję wam! Sam tez sie pobawie i zawołam ;-)
@z--x
@hakeryk2
@MirkoSyrko

Jelenie faktycznie tam sie kręcą i nie sa czymś niezwykłym. Jednak ten kadr był
Jeśli chodzi o kompakty to o ile wybierzemy taki z przynajmniej 1" matrycą i jasnym obiektywem to te wciąż robią lepsze zdjęcia niż komórki i do tego oferują zoom optyczny który w telefonach jeśli już jest to zazwyczaj nie zachwyca (niektóre modele mimo posidania 2 obiektywów cropują po prostu zdjęcie z szerokiego). Warto zainteresować się Lumixem LX100, Sony RX100 mkIII czy Canonem G7x mkII. Te małe wypierdki dają obrazek lepszy niż lustrzanki