Wpis z mikrobloga

Planuję zakup auta pod koniec roku lub na początku przyszłego. Pytanie do osób które jeździły poniższymi modelami który byłby najlepszy? (wygoda komfort itd) Parametry wszystkie takie same czyli minimum 140 koni, diesel, automat.
A może jakiś inny model? Budżet to max 120k zł - i nie chce używanej klasy premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #motoryzacja #auto #hyundai #kia #skoda #ford #peugeot #pytanie #kiciochpyta

Jakie auto kupić (100-120k zł):

  • Hyundai Tucson 13.8% (28)
  • Ford Kuga 11.8% (24)
  • Kia Optima kombi 37.4% (76)
  • Skoda Karoq 15.8% (32)
  • Peugeot 3008 11.3% (23)
  • Inny - komentarz 9.9% (20)

Oddanych głosów: 203

  • 34
@wycz: chcesz komfortu, dobrego wyciszenia i stabilności przy wysokich prędkościach, bierz klasę D: mondeo, insignia, passat itp. Te chmary leasingobiorców co robią dziesiątki tysięcy rocznie wzdłuż i wszerz nie może się mylić. Jak masz budżet 120k brutto po rabatach to celuj w 135k cennikowo - spokojnie diesiel 2.0 + automat w dobrej wersji do wyrwania

@Pirat_Brodacz: za 120k to sobie może pogmyrać. Nowe 508 to jakaś abstrakcja cenowa
@klinQQ: Jeździłem kilka razy nowym Tucsonem i Kugą - w tym zestawieniu Kuga prowadziła się znacznie przyjemniej, ciekawsze wyposażenie (ale może taki model dostałem) . Tucson z kolei wygląda ładniej i ma nieco lepszy design w środku ale o wiele mniej fajnie się prowadził więc z tych dwóch wybrałbym Kugę
@blueray: Za 120 to ciężko coś kupić, bo ja teraz chcę kupić mocnego diesla i w kompaktach praktycznie mocnych diesli (powyżej 150 KM) nie ma, a na klasę średnią 120 to trochę zbyt mało nawet po rabatach.
I się zastanawiam czy jeździć tym co mam jeszcze rok-dwa czy przeboleć wyższą ratę leasingu czy brać trzylatka, ale ta ostatnia opcja mnie jakoś najmniej.