Wpis z mikrobloga

#bron

Jakiś kretyn zaczął drążyć, no i się dodrążył :/

Według interpretacji Komendy głównej Policji nie można przekazać na strzelnicy broni kolekcjonerskiej lub sportowej osobie, która nie posiada pozwolenia na broń. Osoba bez pozwolenia może strzelac tylko i wyłącznie z broni do celów szkoleniowych i to pod okiem osoby posiadającej uprawnienia instruktora strzelectwa. Tak więc według KGP nie można już zabrać na strzelnice żony lub znajomego by sobie strzeliła z naszej broni zarejestrowanej jak sportowa lub kolekcjonerska.

https://trybun.org.pl/2019/08/22/wpis-o-tym-kto-moze-udostepniac-bron-na-strzelnicy-w-odpowiedzi-na-niepotrzebnie-zadane-pytanie/
piekna_gabi - #bron

Jakiś kretyn zaczął drążyć, no i się dodrążył :/

Według interpr...

źródło: comment_BD1BCTlvwQYR8zio1dTgqPZE9gqpiP0P.jpg

Pobierz
  • 39
Niespełna tydzień temu poruszałem temat kwitu PROWADZĄCEGO STRZELANIE i tego że nie działa on z bronią sportową/kolekcjonerską :

https://www.wykop.pl/wpis/43245787/dzisiaj-dowiedzialem-sie-na-nowej-strzelnicy-cieka/

Widać że temat jest rozwojowy i wcale bym się nie zdziwił gdyby właściciele JanuszGunexów wpuszczali klientów z w/w papierami a potem sami dzwonili na bagiety celem #!$%@?&a klienta - potencjalnej konkurencji... bo wiadomo powszechnie przecież że klient z własną bronią to żaden klient, a już taki który dodatkowo sprowadza sobie gości to już
RobertKowalski - Niespełna tydzień temu poruszałem temat kwitu PROWADZĄCEGO STRZELANI...

źródło: comment_gQxnlPVVlZ4P1xrV0mR0RIytJ4vvSkyR.jpg

Pobierz
Niespełna tydzień temu poruszałem temat kwitu PROWADZĄCEGO STRZELANIE i tego że nie działa on z bronią sportową/kolekcjonerską :


@RobertKowalski:
A nie wystarczy powiedzieć, że z tej mojej broni zarejestrowanej do celu sportowego kolega też właśnie strzela sportowo a nie rekreacyjnie ani nie jest właśnie szkolony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobnie jak z trochę inną sprawą - KGP zinterpretowała, że nie trzeba przymocować kotwami sejfu/kasetki. Wszystko spoko do czasu, kiedy jednemu gościowi skradziono z domu nieprzymocowany sejf z bronią wewnątrz. Sąd uznał winę posiadacza broni, że niedostatecznie zabezpieczył dostęp do broni osobom trzecim. Śmieszne i straszne to interpretowanie prawa w Polsce.
KGP nie stanowi prawa w tym kraju


@blackphoenix: Całe szczęście i łaska boska...

Tym niemniej ich twórcze interpretacje przepisów będą stosowane przez policjantów i będą tym ludzie straszeni. Także właściciele/zarządcy strzelnic, którzy dla świetego spokoju (i trochę dla $$$) wprowadzą to do regulaminów :-(
@piekna_gabi:
Bo nie trzeba, zgodnie z przepisami. Mieszkania też nie trzeba zamykać, ani jeździć w kasku na rowerze.
Co nie znaczy, że jeśli takim działaniem przyczyniło się do jakiejś szkody to jest się zwolnionym z odpowiedzialności, bo "nie było obowiązku".
@piekna_gabi:
To weź się zdecyduj, czy mówimy o przepisach i wymogach dla cywili czy dla wojskowych.
Policja od cywilów nie wymaga kotwienia sejfów. ŻW od żołnierzy wymaga.

Dyskusja toczy się o stanowisko KGP i interpretacji dla cywili a nie ŻW dla wojskowych.